Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

20 вересня 2019 року завершується третій заключний етап розробки та впровадження НАССР для малих підприємств (виробників), в тому числі постачальників та перевізників харчових продуктів, закладів громадського харчування та харчоблоків дошкільних та освітн

20 вересня!

20 вересня 2019 року завершується третій заключний етап розробки та впровадження НАССР для малих підприємств (виробників), в тому числі постачальників та перевізників харчових продуктів, закладів громадського харчування та харчоблоків дошкільних та освітніх закладів.

Розробка та запровадження системи НАССР мається на увазі, не купівля пакету документів у деяких організаціях та отримання сертифікату, а впровадження системи НАССР у процеси виробництва, безпосередньо  під Вашу потужність. Тобто система НАССР має працювати на виробництві. Адже, якщо процеси не налагоджені, це означатиме, що НАССР не впроваджений. У такому разі є ризик потрапляння небезпечної продукції до споживача і отримання негативних наслідків.

Законодавство передбачає не лише обов’язок бізнесу впровадити НАССР, а також зобов’язує Держпродспоживслужбу здійснювати аудит цієї системи. Усі аудити здійснюються відповідно до «Щорічного плану державного контролю Держпродспоживслужби у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини на 2019 рік», який знаходиться у вільному доступі.

За невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцять мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі п’ятнадцять мінімальних заробітних плат.

НЕ ГАЙТЕ ЧАСУ, адже сплата штрафу не звільняє від обов’язку усунення допущеного правопорушення, відшкодування пов’язаної з ним шкоди (завданих збитків), також в подальшому будуть розглядатися питання про припинення виробництва та закриття таких потужностей.