Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

Департамент житлово-комунального господарства Херсонської міської ради інформує

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 301 затверджено Порядок списання з балансу багатоквартирних будинків, який визначає механізм списання з балансу органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності та передачу їх у власність мешканцям (співвласникам). Також XXVI сесією міської ради VII скликання прийнято рішення від 21.12.2018 № 1806 «Про списання багатоквартирних будинків з балансу департаменту житлово-комунального господарства міської ради».

Співвласниками багатоквартирного будинку (далі - співвласники) є власники квартир або нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Що це означає для мешканцям? Це означає, що багатоквартирні будинки вже не будуть в комунальній власності та на балансі територіальної громади міста в особі Херсонської міської ради, а будуть у власності та в управлінні співвласників. Тобто, самі мешканці будуть нести відповідальність не тільки за власні квартири, а і за технічний стан будинку, його обслуговування, визначення управителя та укладання з ним договорів на надання послуг, оплату спожитих послуг і т. і.

На даний час в кожному багатоквартирному будинку міста 90-98% мешканців оформили право власності на свої квартири (приватизували). В зв’язку з цим, законодавство України не передбачає утримання будинку (ремонт спільного майна: покрівлі, підвали, під’їзди, ліфти, прибудинкові території) тільки за рахунок бюджетних коштів, а тільки на умовах співфінансування з співвласниками будинку.

Разом із тим, в 2015 році набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 № 417-УІІІ (далі Закон), який якраз і визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про:

розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним;

визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем;

обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;

визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком;

проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт;

визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників;

визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.

Закон дозволяє мешканцям передавати всі функції управління багатоквартирним будинком ОСББ (тобто утворювати ОСББ, якщо воно не створено), або всі чи частину таких функцій на договірній основі керуючому, якого вони обирають самостійно загальним зборами співвласників. Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

На виконання Постанови Кабміну Міністрів У країни? від 20.04.2016 № 301 «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» у місті Херсоні розпочинається відповідна робота.

Для списання багатоквартирного будинку з балансу міської ради утворено відповідну комісію по кожному багатоквартирному будинку. В зв’язку з чим, співвласників кожного багатоквартирного будинку просимо надати до департаменту житлово-комунального господарства інформацію про кандидатури для включення до складу комісії.

Також звертаємось до квартиронаймачів, квартири яких не перебувають у приватній власності з проханням оформити право власності на житло (здійснити приватизацію). В разі, якщо квартиронаймач комунальної квартири не реалізує своє право на приватизацію житла, після списання з балансу багатоквартирного будинку, право власності на такі квартири буде зареєстровано в установленому законом порядку за територіальною громадою міста в особі міської ради.

Слід зазначити, що списання будинку з балансу міської ради не тягне за собою припинення обслуговування будинку житлово-експлуатаційною організацією.

Більш детальну інформацію, Ви можете отримати в департаменті житлово-комунального господарства (вул. Ярослава Мудрого (Радянська), 45, тел. 26 67 98).