Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

ДО УВАГИ АГРАРІЇВ! УРЯД ОНОВИВ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ ЗДЕШЕВЛЕННЯ КРЕДИТІВ.

Відповідну постанову № 189 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» було прийнято 10 березня.

Документ визначає механізм використання коштів за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», які спрямовуються на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами.

Компенсація надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, які:

- не мають порушених справ про банкрутство, яких не визнано банкрутами, що не перебувають на стадії ліквідації;

- не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС.

Компенсація надається позичальникам за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за:

- короткостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів;

- середньостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції;

- довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих об'єктів (у т.ч. сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).

Максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом, – 15 млн. грн, іншим позичальникам – 5 млн. грн.

Для отримання компенсації необхідно подати одному з уповноважених банків заявку. Кінцевий термін подачі заявок суб’єктами – щороку до 01 листопада.