Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

До уваги мешканців м. Херсона

Впродовж вересня-жовтня поточного року до виконавчих органів міської, ради надходили численні звернення щодо наявності у повітрі неприємних запахів гарі, спаленого пластику та гуми. Імовірними джерелами викидів, які і спричинили їх наявність в атмосферному повітрі є діяльність підприємств на території міста, спалювання побутових відходів та загоряння у природних екосистемах, зокрема горіння торф’яників.

Відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, державний контроль у сфері охорони атмосферного повітря здійснюється органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», однією з підстав для здійснення позапланової перевірки є обґрунтоване звернення фізичної (не юридичної) особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав.

Враховуючи вищевикладене, якщо Вам відома інформація про організацію, яка здійснює викиди чи спалює на власній чи прилеглій території відходи, то Ви як фізична особа маєте право письмово звернутися із заявою щодо проведення позапланової перевірки підприємства до Державної екологічної інспекції у Херсонській області (пров. Козацький, 10, тел.: 26-23-87) з зазначенням повної назви підприємства та координатів.

Повне або часткове зупинення діяльності підприємства можливе лише за рішенням суду.

У випадку виявлення загорянь стихійних сміттєзвалищ або природної рослинності Вам необхідно терміново звернутися до Головного управління ДСНС України в області, Головного управління Національної поліції в області.

У випадку виявлення загорянь стихійних сміттєзвалищ або природної рослинності Вам необхідно терміново звернутися до Головного управління ДСНС України в області, Головного управління Національної поліції в області.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про відходів», органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: ліквідацію несанкціонованих і несанкціонованих звалищ відходів; здійснення контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи

Крім того, пунктом 7.2.5. Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні, затверджених рішенням Херсонської міської ради від 31.05.2011 № 221 забороняється спалювати сміття, опале листя, гілки, побутові, промислові та інші відходи.

Контроль за виконанням правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку території належить до компетенції Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Херсона до якої мешканці міста можуть звернутися письмово за адресою (вул. Стрітенська, 7,тел.: 45 63 08).