До уваги власників об’єктів нежитлової нерухомості!

Відповідно до статті 266.7.5 Податкового кодексу України, юридичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

За інформацією, наданою Херсонською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області, на сьогодні тільки 8% юридичних осіб задекларували зазначений податок.

У зв’язку з цим юридичним особам – власникам потенційних об’єктів оподаткування (нежитлової нерухомості) необхідно терміново надати до державної податкової інспекції декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2016 рік.

Одночасно повідомляємо, що ставки податку на 2016 рік, пільги та інші елементи податку визначені рішенням міської ради від 30.06.2015 № 1935 «Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що розташоване на території м. Херсона». Зазначений регуляторний акт оприлюднений на офіційному сайті Херсонської міської ради та її виконавчих органів www.city.kherson.ua в розділах «Регуляторні акти» та «Нормативні акти міської ради». Звертаємо увагу, що рішенням міської ради від 12.02.2016 № 51 внесені зміни до зазначеного вище регуляторного акта.

Відповідно до норм діючого законодавства, передбачено накладення адміністративних стягнень за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів).