Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА РАДА ОГОЛОШУЄ НАБІР КАНДИДАТІВ У ПРИСЯЖНІ ХЕРСОНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХЕРСОНСЬКА  МІСЬКА РАДА ОГОЛОШУЄ НАБІР КАНДИДАТІВ У ПРИСЯЖНІ ХЕРСОНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ

У серпні 2020 року закінчується строк повноважень присяжних Херсонського міського суду Херсонської області. На суддів та присяжних не розподіляються справи та матеріали кримінального провадження, що надійшли до суду за шістдесят календарних днів до закінчення повноважень.

У зв’язку із зазначеним відповідно до статті 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виникає необхідність сформувати та затвердити списки присяжних у кількості 30 осіб для здійснення судочинства Херсонським міським судом Херсонської області.

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Херсонського міського суду Херсонської області, та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до Херсонської міської ради  за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, 37, каб.107 (відділ за зверненнями громадян) такі документи:

1. 1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Херсонського міського суду Херсонської області (див. зразок).

2. 2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1 - 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата).

3. 3. Копія ідентифікаційного коду.

4. 4. Довідка з місця роботи або копія трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.

5. 5. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.

6. 6. Довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

7. 7. Довідка від нарколога.

8. 8. Довідка від психіатра.

Довідки за телефоном: 22 38 93 Юридичний відділ міської ради

Довідкова інформація:

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;

3) мають незняту чи непогашену судимість;

4) є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;

5) на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) досягли шістдесяти п'яти років;

7) не володіють державною мовою.

 До розгляду яких справ залучаються присяжні

У цивільних справах розглядають справи про:

· обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або  

· визнання недієздатною;

· визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;

· усиновлення;

· надання особі психіатричної допомоги в примусовому  

· порядку;

· примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

У кримінальних справах розглядають справи про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.

 

Гарантії прав присяжних

 Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.