Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

ІНФОРМАЦІЯ про результати соціального замовлення у 2018 році

ІНФОРМАЦІЯ про результати соціального замовлення у 2018 році

 На виконання  постанови Кабінету Міністрів України  від 29.04.2013  № 324 «Про затвердження Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів» протягом 2018 року у м.Херсоні впроваджувалося соціальне замовлення за рахунок коштів міського бюджету.

Надання соціальних послуг у 2018 році здійснювалося в рамках Міської цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки  (зі змінами та доповненнями).

14 вересня 2018 року проведено конкурс із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

Рішенням комісії з розгляду конкурсних пропозицій щодо надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів (далі – Комісія) переможцем конкурсів  із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції,/СНІДУ та послуг із надання паліативної та хоспісної допомоги для членів територіальної громади міста Херсона та людей, які живуть з ВІЛ, ВІЛ/СНІД, ВІЛ/ТБ, ТБ-інфекцією переможцем конкурсу визнано Херсонську міську громадську організацію «Асоціація 21 століття».

Враховуючи рішення Комісії, наказом управління соціальної політики Херсонської міської ради від 17.09.2018 №56 Херсонську міську громадську організацію «Асоціація 21 століття» визнано виконавцем соціального замовлення 2018 року за рахунок бюджетних коштів з надання  наступних соціальних послуг:

- короткотермінове консультування з метою профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді з ризиковою поведінкою;

- соціальний супровід з метою доведення до медичних послуг;

- соціальні послуги паліативного догляду.

Фінансування соціальних послуг здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету в обсязі 188 500,0 грн, з них:

- 53 500,0 грн – на надання послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу (консультування з метою профілактики, соціальний супровід пацієнтів з ВІЛ-інфекцією/СНІДом);

- 135 000,0 грн – на надання паліативної та хоспісної допомоги для членів територіальної громади міста Херсона та людей, які живуть з ВІЛ, ВІЛ/СНІДом, ВІЛ/ТБ, ТБ-інфекцією.

У 2018 році соціальне замовлення виконано у повному обсязі, а саме:

1. Соціальна послуга «Короткотермінове консультування з метою профілактики».

Отримувачі соціальної послуги  - молодь з ризиковою поведінкою до інформування ВІЛ та іншими соціально-небезпечними захворюваннями від 16 до 25 років консультувалися з питань: 

- формування/підвищення мотивації до дотримання безпечної щодо здоров’я та життя поведінки;

-  профілактика соціально небезпечних захворювань;

- користування презервативом як індивідуальним засобом захисту від ІПСШ, зокрема, ВІЛ, у контексті попередження статевого шляху передачі інфекцій.

Також в рамках надання соціальної послуги здійснювалося сприяння в отриманні інших послуг та консультацій фахівців - проходження тестування на ВІЛ-інфекцію в закладах охорони здоров’я (в рамках консультацій).

Пошук клієнтів проводився у закладах професійно-технічної освіти.

Послугу короткотермінового консультування з метою профілактики  отримало 73 особи. Середня кількість годин надання послуги 1 отримувачу – 3 години. Обсяг використаних коштів міського бюджету – 21 321,84 грн.

За результатами проведеної роботи спостерігається покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у їх стані в процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга не надавалася, а також зменшення стигми і дискримінації. Також спостерігається виявлення бажання у отримувачів соціальної послуги пройти тестування на ВІЛ.

2. Соціальна послуга «Соціальний супровід».

Отримувачі соціальної послуги – особи, які не зявляються за медичною допомогою з ряду причин (дискриминація, невіра у діагноз, розголошення діагнозу тощо).

Спільно з працівниками кабінету «Довіра» поліклінік міста  проводився патронаж на дому отримувачів послуги, бесіди та супровід їх до медичного закладу.

Протягом надання соціальної послуги здійснювалися:

- оцінка потреб отримувача послуги та складання індивідуального  плану надання послуги;

- консультації/бесіди з отримувачем послуги щодо формування/підтримки прихильності до АРТ та регулярного диспансерного обстеження;

- навчання та  формування навичок дотримання режиму лікування, життя з ВІЛ-інфекцією;

- перенаправлення до інших надавачів соціальних та медичних послуг для отримання інших спеціалізованих послуг;

- ведення документації за результатами надання послуги.

Послугу соціального супроводу отримало 38 осіб. Кількість годин надання послуги 1 отримувачу – 12 годин. Обсяг використаних коштів міського  бюджету – 32 056,80 грн.

За результатами проведеної роботи відбулося покращення фізичного, психологічного, соціального стану отримувачів послуги. Особи, які не зверталися за медичною допомогою, змінили своє бачення та стали на диспансерний облік, отримали необхідну медичну та соціальну допомогу.рталися за медичною допомогою, змінилит своє бачення та стали на диспансерний облік.

Відсоток прихильності до лікування склав 89,5 від загальної кількості осіб, що отримали соціальну послугу.

3.Соціальна послуга «Паліативний догляд».

Отримувачі соціальної послуги – особи, які потребують послуги догляду (особи, які постійно нездатні до самостійного пересування та самообслуговування після хірургічних операцій, травм, інсульту тощо; особи похилого віку, які потребують догляду та допомоги у побуті) ті їхнє близьке оточення (родичі , опікуни, друзі).

Пошук клієнтів проводився за наступними напрямками:  через медичні заклади та заклади соціальної сфери, через рекламу, через наявних клієнтів (з вуст в уста) тощо.

Протягом надання соціальної послуги здійснювалися:

- оцінка потреб та визначення складових догляду;

- організація соціально-психологічної допомоги членам сім’ї отримувача соціальної послуги;

- організація соціально-психологічної допомоги отримувача соціальної послуги;

- консультації та навчання членів сім’ї щодо основ паліативного догляду за хворою людиною, зокрема формування навичок допомоги у обслуговуванні хворої особи;

- консультації та навчання осіб, які потребують паліативного догляду, зокрема формування навичок у самообслуговуванні, дотримання особистої гігієни, користування туалетом, підтримка рухового режиму, приймання їжі;

- формування навичок спостереження за станом здоров'я, допомога у проведенні процедур за призначенням лікаря, контроль прийому ліків, сприяння наданню необхідних медичних послуг;

- сприяння в надані медичних послуг отримувачу соціальної послуги;

- консультації психолога, соціального працівника, соціального педагога з метою профілактики та контролю депресії, страху, станів шоку, розпачу, розвитку реактивного психозу, мотивації до активності тощо;

- допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, гігієнічними засобами ( підгузки, пелюшки тощо), навчання навичкам користування ними;

- соціально-правові консультації  щодо прав громадян з особливими потребами;

- допомога в отриманні безоплатної правової допомоги;

- надання продуктових та гігієнічних наборів;

- ведення документації за результатами надання послуги.

Послугу паліативного догляду отримало  75 осіб. Кількість годин надання послуги 1 отримувачу – 18 годин. Обсяг використаних коштів міського бюджету – 134 946,00 грн.

За результатами проведеної роботи відбулося покращення емоційного, психологічного, матеріального (отримання продуктових наборів та гігієнічних засобів), фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги в процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга не надавалася. Також родичі осіб, які потребують догляду та допомоги, отримали навичкі надання допомоги обслуговуванні хворих осіб.

Таким чином, протягом 2018 року соціальне замовлення у м.Херсоні виконано у повному обсязі, соціальні послуги отримало 186 осіб на загальну суму 188 377,64 грн.