Інформація про здійснення заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб у 2017 році

Одним із напрямком міської комплексної програми «Соціальний захист» є надання фінансової підтримки громадським організаціям та благодійним фондам для здійснення заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб.

Відповідно до пункту 2 статті 29 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», така фінансова підтримка надається на конкурсних засадах.

Порядок проведення конкурсу на отримання коштів міського бюджету для здійснення заходів, розроблених об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями недержавної форми власності та спрямованих на соціальний захист бездомних осіб (далі – Конкурс), затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради  від 19.03.2013 № 72.

Відповідно до зазначеного Порядку, фінансова підтримка надається переможцеві Конкурсу, за умови його участі у співфінансуванні  проекту.

У 2017 році перемогу в Конкурсі отримав Херсонський обласний  благодійний фонд «Мангуст» (далі – ХОБФ «Мангуст»).

Розмір фінансової підтримки з міського бюджету у 2017 році склав  60 тис. грн,  фактично профінансовано на суму 49 тис. 278 грн.

На базі ХОБФ «Мангуст» у грудні 2012 року створено міський Центр обліку бездомних осіб, якому  передано в безоплатне користування нежитлове приміщення комунальної власності міської територіальної громади, розташоване за адресою: вул. Перекопська, 187а.

 Основними завданнями Центру обліку є:

- взяття бездомних на облік та видача їм відповідного посвідчення;

- надання допомоги у відновленні документів, майнових та житлових прав;

- сприяння в отриманні реєстрації їх місця перебування,

- надання медичної допомоги;

- за необхідності, -  оформлення бездомних  до будинків-інтернатів;

- надання їм інформаційних, соціальних послуг, юридичної допомоги;

- сприяння у працевлаштуванні тощо.

Станом на 31.12.2017 перебувало на обліку 2260 осіб. За 2017 року до Центру обліку звернулося 517 осіб, які отримали реєстрацію за адресою Центру обліку. З них 112 —громадяни похилого віку, 376 – громадян працездатного віку, 41 особа – звільнених  з місць позбавлення волі.

Протягом 2017 року соціальні послуги надавалися 764 особам. З них:  62 особам  відновлено документи,  17 осіб влаштовано до будинку-інтернату, 8 осіб – до медичних закладів.

Слід зазначити, що переважну більшість з них складають не особи, які ведуть асоціальний спосіб життя, а громадяни, котрі внаслідок складних життєвих обставин не мають паспорта або реєстрації і  як  наслідок  не  мають можливості офіційно працевлаштуватися, оформити пенсію або соціальні допомоги.