Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

Інформація про здійснення заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб у 2018 році

Інформація  про  здійснення  заходів,  спрямованих на  соціальний  захист  бездомних  осіб у 2018 році

Одним із напрямком міської комплексної програми «Соціальний захист» є надання фінансової підтримки громадським організаціям та благодійним фондам для здійснення заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб.

Відповідно до пункту 2 статті 29 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», така фінансова підтримка надається на конкурсних засадах.

Порядок проведення конкурсу на отримання коштів міського бюджету для здійснення заходів, розроблених об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями недержавної форми власності та спрямованих на соціальний захист бездомних осіб (далі – Конкурс), затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради  від 19.03.2013 № 72.

Відповідно до зазначеного Порядку, фінансова підтримка надається переможцеві Конкурсу, за умови його участі у співфінансуванні проекту.

У 2018 році перемогу в Конкурсі отримав Херсонський обласний  благодійний фонд «Мангуст» (далі – ХОБФ «Мангуст»).

Розмір фінансової підтримки з міського бюджету у 2018 році склав  56,0 тис. грн.

На базі ХОБФ «Мангуст» у грудні 2012 року створено міський Центр обліку бездомних осіб , якому  передано в безоплатне користування нежитлове приміщення комунальної власності міської територіальної громади, розташоване за адресою: вул. Перекопська, 187а.

. Основними завданнями Центру обліку є:

- взяття бездомних на облік та видача їм відповідного посвідчення;

- надання допомоги у відновленні документів, майнових та житлових прав;

- сприяння в отриманні реєстрації їх місця перебування,

- надання медичної допомоги;

- за необхідності,  оформлення бездомних  до будинків-інтернатів;

- надання їм інформаційних, соціальних послуг, юридичної допомоги;

- сприяння у працевлаштуванні тощо.

Протягом 2018 року до Центру обліку звернулося 256 осіб, яким видано посвідчення про взяття на облік, з них: 27 громадяни похилого віку, 218 – громадяни працездатного віку, 11 – особи з інвалідністю.

 У 2018 році соціальні послуги надано 524 особам. Зокрема, 61 особі  відновлено документи, 4 особи влаштовано до будинку-інтернату.

Слід зазначити, що переважну більшість з них складають не особи, які ведуть асоціальний спосіб життя, а громадяни, котрі внаслідок складних життєвих обставин не мають паспорта або реєстрації і,  як  наслідок,  не  мають можливості офіційно працевлаштуватися, оформити пенсію або соціальні допомоги.