Мале і середнє підприємництво

Бізнес-спільнота у Херсоні навчалася залученнюдотаційних коштів з ЄС

 

Херсонський міський фонд підтримки підприємництва ініціював, а Регіональна рада підприємців підтримала ініціативу спільно організувати бізнес-зустріч та навчальний тренінг із залучення безповоротної допомоги з міжнародних фондів у бізнес. 

Підприємницьке середовище стає активним у періоди, коли створена атмосфера для зростання та прибутковості, та найважливішим активом розвитку бізнесу є розуміння про необхідність вкладення коштів на новітнє обладнання, передові управлінські рішення, інноваційні технології. Але ж де взяти кошти, якщо все уже «в справі»? І що ми взагалі знаємо про міжнародну фінансову безповоротну підтримку українському бізнесу? Нам все ж таки вдалося запросити до Херсону фахівців Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) для проведення 23 січня 2018 року бізнес-зустрічі «Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС» для підприємницького, наукового та громадського активу з півдня України.

Головним спікером бізнес-зустрічі та навчального тренінгу став президент Центральноєвропейської академії навчань та сертифікації CEASC (м. Лодзь, Польща), консультант з написання проектів до Європейських фондів, фахівець з євроінтеграції та пошуку фінансових інструментів та роботі з європейськими фондами – Микола  Смолінський.

Близько ста представників різних сфер бізнесу, освіти, органів місцевого самоврядування з п’яти областей України – Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Кропивницької отримали інформацію про нові тенденції залучення безповоротних коштів з міжнародних фондів та ЄС. Для багатьох учасників зустрічі стало відкриттям, що більше сотні європейських фондів, які працюють і на території України, надають безповоротну фінансову допомогу, не тільки для вирішення соціальних проблем, але й на розвиток уже існуючого бізнесу і на започаткування нового, та що потрібно для отримання підприємством або підприємцем такого важливого для бізнесу фінансування.

Тому саме були й обговорені аспекти бачення філософії безпеки ЄС та відповідності вітчизняних товарів європейським стандартам якості, інноваційні підходи в управлінні підприємством та умови рівності доступу до товарів та послуг.

Після бізнес-зустрічі сформувалась активна група підприємців з Херсону, Миколаєва, Одеси, які протягом двох днів (24-25 січня 2018 року) пройшли навчання у тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС», дізналися про можливості інтеграції у діяльність європейських фондів та адаптації підприємницьких потреб у додаткових коштах до вимог європейським стандартам дотацій в український бізнес.

Була розглянута соціальна площина відповідальності підприємництва перед громадою, конкретизовані питання щодо закупівлі обладнання, підготовки кадрів, покращення умов конкурентності на прикладі ринку ЄС та Нордичних країн. Детально було вивчено зміст та «родзинки» проектного планування у бізнесі відповідно до вимог конкретних дотаційних фондів. Важливими виявились аспекти складання бюджетної заявки, визначення цілей та завдань бізнес-проекту, керування ризиками, дотримання системи стандартів ISO, партнерство та специфічні вимоги європейських грантових програм. Практика свідчить, що без включення відповідної специфіки у підприємницькі грантові заявки, шанси на отримання коштів стають мінімальними. У конкурентному європейському середовищі тільки дотримання всіх вимог стає гарантом дотації.

Місцеві партнери з проведення заходів: Регіональна рада підприємців, в особі депутата Херсонської обласної ради Юрія Рожкова, Херсонська міська рада, в особі секретаря міської ради VІІ скликання Олени Урсуленко, управління економічного розвитку Херсонської міської ради, керівник Олена Ярига.

Важливим наступним кроком системи отримання дотаційних коштів ЄС стане створення на Півдні України, а саме в м. Херсоні Стратегічного проектно-інвестиційного центру (СПІЦ), який буде забезпечувати експертну та фахову допомогу у написанні проектних заявок на дофінансування бізнесів та у подальшому супроводжувати уже під час самого втілення проектів, які отримають від донорів безповоротне дофінансування. У діяльності проектного центру, основною буде саме та група експертів, яка пройде спеціалізований курс донавчання та міжнародного стажування на території Європейського Союзу.