Окно     
        

Дорогі херсонці!


Представляємо вашій увазі нову версію сайту Херсонської міської ради. Ми постаралися перенести туди все найважливіше і необхідне. Але деякий час сайт буде знаходитися в тестовому режимі, щоб ми змогли впровадити всі ваші можливі правки та побажання, аби він був максимально зручним і функціональним для херсонців та всіх відвідувачів.
Переходьте на новий сайт Херсонської міської ради та залишайтеся з нами: https://miskrada.kherson.ua/
          

Порядок присвоєння кадастрових номерів

Згідно Закону України «Про Державний земельний кадастр», Державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Державна реєстрація земельної ділянки - це внесення до Державного земельного кадастру відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

Кадастровий номер земельної ділянки - це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, який присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

На сьогоднішній день обов’язковою умовою при переході права власності на земельну ділянку та об’єктів нерухомого майна, розташованих на ній (купівля-продаж, спадщина, оренда тощо) є наявність кадастрового номера.

Згідно Прикінцевих та Перехідних Положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», у разі, якщо відомості про земельні ділянки право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Враховуючи викладене управління земельних відносин департаменту містобудування та землекористування міської ради інформує про наступне:

- передати в оренду, внести зміни до договорів оренди, розірвати договори оренди, здійснити відчуження, оформити спадщину неможливо без присвоєння кадастрового номера земельної ділянки та Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.


-  власникам земельних ділянок, право на які посвідчено державним актом, виданим до 2004 року (державні акти червоного кольору без зазначення кадастрового номеру), для внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру необхідно звернутися до проектних організацій, які мають ліцензію на проведення землевпорядних робіт та мають у своєму складі сертифікованого інженера-землевпорядника з метою замовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

-  після розробки вищезазначеної землевпорядної документації необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг м. Херсона, розташованого в будівлі Херсонської міської ради, вхід з вул. Преображенської (Декабристів), та замовити адміністративну послугу «Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру», яка є безкоштовною.

У разі виникнення питань Ви завжди можете звернутися до управління земельних відносин департаменту містобудування та землекористування міської ради (просп. Ушакова, 37, II поверх, каб. 222, тел. 49 00 63) та до територіального органу Держгеокадастру в місті (вул. Університетська, 136-а, тел. 31 30 17) за допомогою та роз’ясненнями.

Управління земельних відносин департаменту містобудування та землекористуванйя Херсонської міської ради