Про призначення підготовчого засідання 27.07.2018 року о 13.30 годині в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Ковбій О.В., розглянувши питання щодо прийняття до провадження адміністративної справи за позовом Кузьміна Володимира Веніаміновича до Херсонської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень,

встановив:

Кузьмін Володимир Веніамінович звернувся до Херсонського міського суду Херсонської області з позовом до Херсонської міської ради в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати Рішення Херсонської міської ради від 20.02.2015 року №1724 "Про затвердження містобудівної документації - "План зонування території м. Херсона (регламент забудови, переважні та допустимі види забудови та використання земельних ділянок)" та науково-проектної документації "Історико-архітектурний опорний план, межі і режими використання зон охорони пам'яток та історичних ареалів м. Херсона" в частині віднесення належної позивачу на праві оренди земельної ділянки площею 1000 кв.м., кадастровий номер 6510136600:05:003:0063, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), розташованої в м Херсоні по вул. Фрітаун, 100, до категорії змішаної багатоквартирної житлової та громадської забудови Ж-3;

- визнати незаконним та скасувати Рішення Херсонської міської ради від 05.09.2017 року №882 "Про відмову громадянам у дозволі на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність, спільну сумісну власність і в оренду земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд (присадибні ділянки) та під будівництво індивідуального гаража", в частині відмови позивачу в дозволі на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 1000 кв.м. кадастровий номер 6510136600:05:003:0063, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), розташованої в м. Херсоні по вул. Фрітаун, 100;

- зобов'язати Херсонську міську раду повторно розглянути заяву позивача щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки площею 1000 кв.м. кадастровий номер 6510136600:05:003:0063, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), розташованої в м. Херсоні по вул. Фрітаун, 100. '

Ухвалою вказаного суду від 30.11.2017 року позовну заяву залишено без руху.

14.12.2017 року у зв'язку з усуненням недоліків позовної заяви, провадження у справі відкрито.

06.06.2018 року ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області провадження адміністративний позов Кузьміна Володимира Веніаміновича передано для розгляду до Херсонського окружного адміністративного суду.

Згідно ч. 2 ст. 241 КАС України, процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

Частиною 14 ст. 31 КАС України, у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Узагальнюючи вищевикладене, суд приймає справу до провадження та розпочинає розгляд справи спочатку.

Як вбачається з заявленого позову, предметом розгляду даної справи є, зокрема, рішення Херсонської міської ради від 20.02.2015 року №1724, "Про затвердження містобудівної документації - "План зонування території м. Херсона (регламент забудови, переважні та допустимі види забудови та використання земельних ділянок)" та науково-проектної документації "Історико-архітектурний опорний план, межі і режими використання зон охорони пам'яток та історичних ареалів м. Херсона". Згідно визначення нормативно-правового акта, яке міститься в п.18 ч. 1 ст. 4 КАС України наведене рішення відповідача є нормативно-правовим актом.

Пунктом 1 ч. 4 ст. 12 КАС України передбачено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Отже, дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 31, 243, 248, 257, 263 КАС Україні,

 ухвалив:

 Прийняти до провадження позовну заяву Кузьміна Володимира Веніаміновича до Херсонської міської ради про визнання протиправної бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.

Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.

Розпочати підготовку справи до судового розгляду.

Призначити підготовче засідання на 27.07.2018 року о 13.30 годині в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м. Херсон, вул. Філатова, 29.

Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).

Зобов'язати Херсонську міську раду відповідно до ч.4 ст.264 КАС України опублікувати оголошення про оскарження рішення Херсонської міської ради від 20.02.2015 року №1724 "Про затвердження містобудівної документації - "План зонування території м. Херсона (регламент забудови, переважні та допустимі види забудови та використання земельних ділянок)" та науково-проектної документації "Історико-архітектурний опорний план, межі і режими використання зон охорони пам'яток та історичних ареалів м. Херсона", у виданні, в якому це рішення було або мало бути офіційно оприлюднене не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.

Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.

Зобов'язати Херсонську міську раду надати суду належні докази опублікування зазначеного оголошення.

Відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцятиденного строку з дня вручення ухвали про відкриття провадження. Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частини 3,4 статті 162 КАС України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

Запропонувати позивачу надати відповідь на відзив у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву.

Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ks.court.gov.ua/sud2170/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення (підписання), при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.