Як отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг

Призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім»ям, що надається за рахунок коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидія є безповоротною i її отримання не пов»язане i не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія надається

- на 6 місяців - для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, як правило;

- на 12 місяців – за бажанням, для сімей, що складаються з числа пенсіонерів, які не працюють, та інших непрацездатних громадян;

- на опалювальний період - для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, природного газу, електроенергії, що використовуються для iндивiдуального опалення, та на оплату житлово-комунальних послуг, якщо оплата послуг з теплопостачання провадиться лише в опалювальний період;

- один раз на календарний рік - для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Виплата цієї субсидії проводиться готівкою.

За умови призначення житлової субсидії розмір обов»язкової плати складає:

10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери, діти, інваліди);

-15 відсотків середньомісячного сукупного доходу для інших категорій сімей.

Розмір обов»язкової плати зменшується у разі економного споживання послуг (за наявності лічильників) при нарахуванні субсидії на наступний період.

Для отримання субсидії при пред»явленні паспорта або іншого документу, що посвідчує особу, громадянин подає:

1.Заяву.

2.Декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

3.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім пенсіонерів).

4.Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

5.Відомості про забезпеченність житловою площею (документ на право власності).

6. Відомості про забезпеченнісь комунальними послугами.

Дані, що вносяться до декларації про доходи та майновий стан:

1.Нарахована заробітна плата.

2.Інші грошові виплати, які мають систематичний характер.

3.Стипендії, пенсії, державна соціальна допомога.

4.Доходи від підприємницької діяльності та іншої незалежної професійної діяльності.

5. Усі види винагород, які виплачуються штатним (позаштатним) літературним працівникам, художникам, фотокореспондентам та іншим особам з фонду авторського гонорару.

6.Матеріальне забезпечення на випадок безробіття.

7.Доходи від здавання житлового приміщення (будинку) або інших будов у найм або в оренду,- натуральна оплата праці.

8.Грошове забезпечення військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби.

9.Суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров′я, що пов′язане з виконанням ним трудових обов′язків заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання.

10.Одержані аліменти.

11.Фактичний заробіток осіб, які працювали у фізичних осіб, при цьому натуральна частина заробітної плати цих осіб також включається до їх сукупного доходу.

12.Суми індексації грошових доходів населення та компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв»язку з порушенням термінів їх виплати.

13.Доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі.

14.Допомога у зв»язку з тимчасовою непрацездатністю.

15.Інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.

До майнового стану включаються відомості про інше житло, транспортний засіб, земельну ділянку.

Громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Державними соціальними інспекторами перевіряється достовірність інформації наданої громадянами, що звертаються за призначенням субсидії. У разі виявлення недостовірної інформації, надання субсидії припиняється, зайво отриманні кошти підлягають поверненню в бюджет.

При виявленні недостовірної інформації, сім»я не позбавляється права на отримання субсидії та може її оформити на наступний термін.

В районі працює комісія, яка за заявою громадян розглядає питання призначення субсидій:

- на більшу площу житла, якщо площа житла перевищує встановлені норми: 21 кв.м на кожного зареєстрованого члена сім»ї та додатково 10,5 кв.м на сім»ю;

-у випадку якщо у житловому приміщенні зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працюють, не навчаються та не були зареєстровані у службі зайнятості протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;

-якщо будь-яка особа, що зареєстрована у житловому примiщеннi, здає в оренду житло;

- якщо сім»я має у своєму володiннi більше ніж одне житло, загальна площа яких перевищує встановлені норми;

- якщо з моменту покупки житла не минув 1 рік;

- якщо сім»я має у своєму володiннi більш ніж один транспортний засіб;

- якщо будь-хто із членів сім»ї протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією здійснив купівлю на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім»ї;

- якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім»ї з»ясовано, що будь-хто із членів сім»ї має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

- якщо особа, яка звернулась за призначенням субсидії, не є власником житла.

У разі змін цін та тарифів, субсидії призначаються протягом трьох мiсяцiв з часу підвищення розміру платежів. У цому разі перерахунок розміру субсидії, яка діє, проводиться без звернення громадян.

Громадяни зобов»язані щоміся ця сплачувати свою обов′язкову частку витрат на оплату цих послуг.

У разі коли вартість фактично використаної послуги (при наявності лічильників) менша, ніж обов′язкова частка витрат, на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. У разі несплати громадянином обов′язкової частки витрат, надання субсидії припиняється за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

З 1 квітня 2011 року повноваження щодо призначення населенню субсидій делеговано районним у м. Херсоні радам та їх виконавчим органам.

Дніпровський район

Прийом документів для призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на території Дніпровського району здійснюється щоденно з 8.00 до 17.00 за адресою: м.Херсон, вул.Перекопська,166 каб. 110, телефони: 35-44-65, 35-44-66. Під час опалювального періоду здійснюються виїзні прийоми в смт Зеленівка, смт Антонівка, с.Наддніпрянське

Суворовський район

Прийом документів для призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на території Суворовського району здійснюється щоденно з 8.00 до 17.00 за адресою: м.Херсон, вул.Маяковського ,8, каб. № 4 та № 5, З початком опалювального періоду прийом громадян, з питань призначення субсидій, також здійснюється на приймальному пункті за адресою : вул. Карбишева,19, приміщення КП «Таврійський».

Корабельний район

Прийом громадян з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива мешканцям Корабельного району м. Херсона здійснюється за попереднім записом за адресою : вул.. Суворова,29, каб. № 111, телефон: 22-98-81 (щоденно з 8.00 до 17.00)