Житлово-комунальне господарство

Загальна площа житлового фонду міської ради складає 8,8 млн кв. м. Житловий фонд міста обслуговували 12 житлово-комунальних організацій різних форм власності, з них 4 комунальних підприємства та 8 – приватних.

Основними напрямами роботи житлово-комунального господарства та благоустрою м.Херсона є:

§   організація ефективного управління та належного використання майнових комплексів у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг;

§   поглиблення демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг;

§  забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;

§  утримання в належному санітарному стані території міста;

§  забезпечення зовнішнього освітлення міста;

§  відлов бродячих тварин;

§  технічне обслуговування та поточний ремонт фонтанів.

Підприємствами проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо необхідності здійснення своєчасних та в повному обсязі розрахунків за отримані житлово-комунальні послуги, особлива увага приділяється розрахункам населення.

Сума сплати населенням за житлово-комунальні послуги за 9 місяців 2017 року, включаючи погашення боргів попередніх періодів, становила 664 млн грн. Рівень сплати загалом по міськраді склав 103,6%. 

Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг на кінець вересня 2017 року за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 123,8 млн грн, за газопостачання – 65,2 млн грн, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 40,1 млн грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 20,1 млн грн, вивезення побутових відходів – 4,3 тис.грн.

У вересні 2017 року мали борг за 3 місяці та більше: утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 20,9% власників особових рахунків, за централізоване водопостачання та водовідведення – 16,8%, за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 15,7%, за вивезення побутових відходів – 14,7%.