Звіт міського голови - 2016

Відповіді на питання херсонців, що надійшли міському голові під час звіту.

1 грудня о 19.30 на телеканалі "Скіфія" у прямому ефірі відбувся звіт міського голови Володимира Миколаєнка.Першу «Зелену школу» в  Україні відкрито 

2016 рік став особливим для Херсона, адже у вересні цього року у смт Антонівка на базі ЗОШ №21 відкрили унікальну «Зелену школу», побудовану за європейськими принципами енергозбереження.

Проект вдалося реалізувати за фінансової підтримки уряду Фінляндії та коштів місцевого бюджету. До слова, з боку фінів на будівництво спеціальної модульної конструкції, яка являє собою каркас школи, було виділено 2,4 млн євро. Міська влада взяла на себе спорудження фундаменту школи, підведення усіх необхідних комунікацій та придбання меблів, куди витратили 3,5 млн грн.

«У жовтні 2015 року ми підписали угоду з нашими фінськими партнерами про співпрацю, а уже у вересні 2016-го 200 маленьких херсонців почали навчатися у новій школі. Гадаю, що це яскравий приклад синергії – без перебільшення. Керівництво школи розробило унікальний проект, НЕФКО адмініструвало його, фінська компанія Елеменко доставила модуль», - розповідає міський голова Володимир Миколаєнко.

Чому ж, власне, школа «зелена»?

«Найперше – тому, що школа зведена за еко-технологіями. Тут є система очищення повітря – рекуперації, яка встановлена на стелі, ніяких труб та батарей у новому приміщенні немає. Тепло ми отримуємо за рахунок сонячних батарей, розташованих на даху школи», - говорить директорка школи Галина Лугова.

Такі школи – в основі яких лежить модульна конструкція і які споруджуються за рахунок цього відносно швидко – для Фінляндії не рідкість.

Як зазначає міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії пан Кай Мюккянена, еко-школи – стандарт для Європи. В Україні ж така школа є лише поки що у Херсоні.

«Майже 100 років тому Фінлянляндія була однією із найбідніших країн Європи, і саме освіта допомогла вивести нашу країну на новий рівень.Упевнений, так буде і в Україні, тому ми протягуємо свою руку допомоги вам", -говоритьпан Кай Мюккянена.

Ну а поки ж 210 херсонських дітей – перших в Україні - із радістю навчаються за новенькими партами еко-школи та готові особисто перевіряти усі енергозберігаючі технології.


До 238-річчя міста реконструйовано парк «Херсонська фортеця»

День міста - улюблене свято всіх херсонців. У 2016 році воно було особливим. І не тому, що ми святкували його три дні, а тому, що цього разу Херсон та його жителі отримали дійсно багато цінних подарунків.

Перш за все, це реконструкція парку «Херсонська фортеця» - одного з найбільших парків півдня України. Він став основною локацією заходів до Дня міста, тому левова частка коштів із бюджету, передбачених на святкування, була спрямована саме на благоустрій «Херсонської фортеці».

Таких масштабних робіт у парку, здається, не було ще ніколи. Відновлено старе освітлення і встановлено нові ліхтарі в «Херсонській фортеці». Загалом на капітальний ремонт електромереж зовнішнього освітлення у парку з бюджету було виділено 880 тисяч гривень. Тепер херсонці можуть прогулюватись алеями «Херсонської фортеці» або повертатися ввечері з роботи через нього і при цьому почуватися у безпеці. Парк став світлішим та затишнішим.

З’явилася підсвітка і на колонаді - комунальним підприємством "Херсонміськсвітло» встановлено 10 світильників "YAMAHA". А до кінця року "Херсонміськсвітло" планує встановити освітлення на усіх історичних пам'ятках та будівлях. Тож робота продовжується і після закінчення святкувань.

Встановлено нові лавки, урни для сміття. Відремонтовано доріжки та алеї. На їх капітальний ремонт із бюджету виділено майже півтора мільйони гривень.  Також встановлено бордюри та відремонтовано огорожу в парку «Херсонська фортеця».

До загальноміського свята комунальним підприємством «Херсонводоканал» було підготовлено фонтани міста: перевірено їх герметизацію, виконано гідродинамічну чистку та фарбування чаш, відремонтовано окремі ділянки плитки. А ще у парку встановлені інсталяції та арт-об’єкти, декоративні літери, з якими херсонці та гості міста фотографувалися на згадку у святкові дні.

До 238-річчя Херсона облаштовано поля для міні-футболу, волейболу та баскетболу. Встановлено вуличні тренажери та дитячі майданчики. Роботи по облаштуванню спортивних майданчиків у парку виконала компанія "Інтер-Атлетіко. Наразі, це  єдина в Україні компанія, яка надає сертифіковане обладнання європейської якості. І Херсон у цьому плані є містом-новатором, адже воно одним із перших встановило такі майданчики загальним коштом близько 400 тис.грн.

«У перспективі, - відзначає Володимир Миколаєнко, - спортивні майданчики встановлять у кожному мікрорайоні Херсона».

Відтак, у кожному куточку реконструйованого парку «Херсонська фортеця» у дні міста відбувались численні святкові заходи. А після закінчення святкувань парк продовжує радувати херсонців своєю затишністю та красою.


«Океан Ельзи» виступив з безкоштовним концертом для 100 тисяч херсонців

Найочікуванішою подією святкових днів з нагоди 238-річчя Херсона став виступ легендарного гурту «Океан Ельзи».

У той час, як жителі інших міст України купували дорогі квитки на концерт гурту у рамках його всеукраїнського туру, херсонці відвідали концерт «Океана Ельзи» цілком безкоштовно. Упродовж трьох годин музиканти виконували пісні з альбомів різних років та нового альбому «Без меж», двічі повертались на біс до херсонців.

Схили Дніпра були заповнені жителями Херсона та сусідних міст. За даними Головного управління Нацполіції в Херсонській області, на концерті "Океану Ельзи" було 100 тисяч людей.

Вночі працював громадський транспорт для того щоб херсонці змогли легко дістатись додому після святкувань.

Організувати приїзд легендарного гурту у Херсон вдалось повністю за кошт спонсорів. Генеральним спонсором свята стала компанія Smart Maritime Group (SMG), якій належить найбільше працююче підприємство міста – Херсонський суднобудівний завод.


Мешканці Комишан найближчим часом отримуватимуть якісну воду

 22 березня 2016 року  у Херсоні презентували проект будівництва нового водозабору для мешканців Комишан, де якісної води не було трохи більше 50-ти років.

«Свого часу я пообіцяв людям – проблема неякісного водопостачання для селища буде вирішена. І от нарешті вдалося перейти до реалізації проекту будівництва нового водозабору. До кінця  2016 року буде виконано перший етап будівництва, і люди отримуватимуть якісну питну воду», - підкреслює Володимир Миколаєнко.

Проектом будівництва водозабору, вартістю 26,76 млн грн, передбаченобуріння 6 свердловин. Водозабір планують будувати у три черги, зазначають фахівці Херсонводоканалу.

Перша черга передбачає будівництво та підключення двох свердловин, двох ниток водогону довжиною 3,13 км, трансформаторної підстанції та кабельної лінії 6000 Вольт.


23, 6 млн грн. виділено у 2016 році із міського бюджету для збереження пільгового проїзду херсонцям

З 1 червня 2016 року рішенням Верховної Ради України було відмінено пільгові перевезення громадським транспортом. Безкоштовний проїзд для громадян мала право відновити місцева влада – за умови наявних коштів у міському бюджеті та політичної волі керівництва.

І те, й інше у Херсона було, тож пільгові перевезення річковим та електротранспортом у місті зберегли.

«Ми розуміли – надважливо зберегти безкоштовний проїзд для херсонців, адже це питання завжди стояло гостро, і позбавляти людей такого права не стало б правильним рішенням», - зазначає міський голова Володимир Миколаєнко.

У цьому році на збереження пільг із міського бюджету виділили близько 23,6 млн грн – 20, 5 млн грн на проїзд електротранспортом і 3 млн – водним.

Такі ж плани і на наступний рік. Володимир Миколаєнко продовжує стояти на своєму – пільговий проїзд для херсонців буде збережено.


У 2016 році у  Херсоні відремонтували близько 20 тис.кв.м внутрішньо-дворових проїздів

 Одним із пріоритетних завдань міської влади на рік, що минає, став ремонт внутрішньо-дворових проїздів, про що неодноразово заявляв міський голова Володимир Миколаєнко.

«Люди дуже часто звертаються саме із цього приводу – неякісного, розбитого дорожнього покриття прибудинкової території. І це аж ніяк недивно – проїздам в середньому вже по двадцять років», - розповідає міський голова, і додає, що так, звичайно, бути не повинно.

Так, на поточний ремонт проїздів у 2016 році  із міського бюджету виділили 2 млн 731 тис. грн, а на капітальний – 6 млн 313 тис. грн на ремонт близько 20 тис. кв метрів дорожнього покриття.

Найбільші обсяги робіт у цьому році виконувались за адресами: вул. Іллюші Кулика, 131,131б,133,133а,133б; просп.Ушакова,69а; вул.Карбишева,6-12,22; вул.Лавреньова,9-17; просп.Святих Кирила та Мефодія, 18а,20;  вул.Патона,9; вул.Дорофєєва,16,36.

Окрім того, відремонтували під’їзні шляхи до гімназії №1 та шкіл №3, 9.

На поточний і капітальний ремонт тротуарів та вулиць у 2016 році витратили 8 млн 328 тис.грн та 8 млн 579 тис. грн відповідно.


У 2016 році херсонці отримали змогу швидко та комфортно діставатися до Києва

Ще у квітні 2016-го херсонський міський голова Володимир Миколаєнко звернувся до міністра інфраструктури України Володимира Омеляна щодо запровадження залізничного складу потягів класу «Інтерсіті» чи «Інтерсіті+» сполученням «Херсон-Миколаїв-Київ».Ініціатива була підтримана, отож 5 липня до півдня Украни вперше прибув потяг з місцями для сидіння категорії "Інтерсіті". 

Завдяки такому сполученню дістатися до Києва можна всього за 7 годин. У складі - 5 вагонів. Всього - 302 місця - 272 другого та 30 - першого класу. Потяг порадував херсонців та гостей міста не лише швидкістю та комфортом, бо обладнаний зручними м'якими сидіннями, кондиціонерами, а й цінами на білети - сьогодні вона складає від 182 до 350 гривень. 
Із Херсона "Інтерсіті" відправляється о 15:57, до Києва прибуває о 23:07. У зворотньому напрямку - зі станції "Київ-Пасажирський" відходить о 7:37, а вже о 14:52 прибуває до Херсона. 

"Хочеться, щоб подорожувати херсонцям було зручніше, - коментує міський голова Володимир Миколаєнко, - Відтепер містяни мають альтернативу нічному потягу "Херсон-Київ" та змоуть обирати комфортний для себе маршрут. Крім того, швидкісний потяг у літній сезон забезпечив збільшення потоку туристів до курортів Херсонщини".

  А з 11 грудня "Укрзалізниця" вдосконалила маршрут потяга "Миколаїв - Івано-Франківськ", запустивши його через Херсон. Тож відтепер взимку херсонці зможуть відвідувати Львів та Івано-Франківськ, а влітку приймати у місті гостей із Західної України.

У Херсоні відкрито притулок бездомних тварин

 Відтепер на вулицях Херсона стане менше безпритульних собак. У листопаді 2016 року у нашому місті відкрито Притулок бездомних тварин, призначений для їх тимчасового утримання та лікування.

Це оновлена версія старого притулку, який не відповідав санітарним нормам і був закритий кілька років тому. Відтак, за кошти міського бюджету придбано 10 нових вольєрів для собак, ще частину передано зоозахисною організацією «Шанс», з якою співпрацює притулок. Проведено каналізацію та благоустрій території. Є літні та зимові приміщення для перебування тварин, майданчик для їх вигулу, дворазове харчування. Загалом для підведення комунікацій до притулку із міського бюджету виділено 180 тисяч гривень.

Притулок бездомних тварин закріплено за комунальним підприємством «Гарантія». Щодня його працівники відловлюють на вулицях Херсона від 4 до 10 бездомних собак. Кожну тварину обов’язково стерилізують, після чого вона лишається на перетриманні у притулку від 7 до 10 діб. Це необхідно, аби виявити серед них хворих і уникнути епідемії.

На стерилізацію тварин із коштів міського бюджету виділено 270 тис.грн. За цей кошт до кінця року буде прооперовано 450 собак. Стерилізація однієї собаки, незалежно від її ваги, коштує Притулку бездомних тварин 600 гривень. Відбувається вона щосереди по 30-35 собак упродовж дня у ветеринарній клініці «Добрий лікар». Власного ветеринарного пункту Притулок бездомних тварин поки що не має, але він потрібен у перспективі.

Після закінчення терміну карантину, якщо собаці не знайдено новий дім та господаря, її випускають в середовище природного проживання. Цього вимагають Закони України «Про тваринний світ» і «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Задля контролю чисельності усі собаки підлягають кліпсуванню. Жовта кліпса у вусі собаки – гарантія того, що її було стерилізовано та вилікувано, тварина здорова і не є небезпечною. Крім того, розроблено методичні рекомендації щодо поводження з бездомними тваринами. Їх буде поширено серед херсонців задля того, щоб запобігти збільшення собак на вулицях та їх агресії.

Працівники Притулку бездомних тварин звертаються до жителів міста з проханням не викидати домашніх улюбленців на вулицю. Якщо немає більше змоги утримувати собаку – краще віддати її одразу до притулку. Це дасть змогу уникнути збільшенню кількості бездомних тварин у місті і допомогти знайти нового господаря. Так само, якщо хочеться завести домашнього улюбленця, але немає змоги утримувати собаку вдома, можна приходити до притулку допомагати доглядати за тваринами, вигулювати їх.

Відкриття Притулку бездомних тварин було однією з передвиборчих обіцянок Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка. Планується, що завдяки роботі Притулку проблему бездомних тварин на вулицях міста буде повністю вирішено упродовж трьох років.

Притулок працює у будні з 8 до 17 години за адресою: вул. Бурназяна, 14а (мкр. Східний). Повідомити про агресивну чи хвору тварину, а також звернутись за довідками та консультаціями до притулку можна за телефонами: 26-42-12; (050) 200-77-62; (068) 363-70-29.


Більше 9-ти млн. грн у 2016 році виділено для освітлення вулиць Херсона

Вуличне освітлення у Херсоні, як відомо, було доволі серйозною проблемою. Старі лінії електромереж, зношеність щитових управління, нестача коштів на поточний та капітальний ремонт привели до того, що деякі вулиці не освітлювались роками. Проте у 2016 Херсон став помітно світлішим. 

"Цього року ми подбали про те, щоб КП "Херсонміськсвітло" мало змогу виконувати роботи із зовнішнього освітлення належним чином. Коштів було виділено достатньо - 7,2 млн.грн. Перевиконання бюджету в подальшому дало змогу додатково виділити ще 2 млн.грн.", - зазначає міський голова Володимир Миколаєнко. 

Так, по вулиці Садовій, поблизу дитячого садка №77. До цього часу матусі, що ввечері забирали дітей додому, мусили добиратися до автобусних зупинок у цілковитій темряві. Зараз же там виконаний поточний ремонт електромереж, посилено опори та замінено ліхтарі. 

Відремонтували вуличне освітлення також по вулицях Тельмана, Веселій, Олешківській, Вірьовчиній, Богуна, Кулика, 49 Гвардійської Херсонської Дивізії, Пугачова, провулках Новий та Студентський, Карбишева, Покришева, Бериславському шосе. 

Окрім поточного ремонту, КП "Херсонміськсвітло" виконує капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення. Відтак, 30 ліхтарів встановили на алеї, з'єднує вулицю 49 Гвардійської Дивізії та Володимира Великого (кол.Ворошилова) вздовж вул.Академіка Тарле на 2-му Таврійському. 

"Поряд розташовані дві школи, додому або до автобусної зупинки діти йдуть через двори.Звичайно дуже добре, що відтепер ця ділянка освітлена, адже темніє рано.Людям не страшно повертатися з роботи", - зазначає мешканка будинку по вул.Володимира Великого Людмила.

Нові ліхтарі встановили і у найбільшому міському парку - "Херсонська фортеця". Там освітлено всі спортивні та дитячі майданчики, алеї вздовж вулиць Університетської, площі Свободи, Лебединого озера та кафе "Гарде", Тираспільської та Героїв Небесної Сотні. 

Зовсім скоро освітлення дочекаються ще 16 вулиць, серед яких Шмідта, Героїв Крут, Шовкуненка, Поповича, Урожайна, Гончарна, Говорова, 4-а Польова, Вишнева та ін.

  Наразі там вже встановлено нові щитові управління, що дозволять уникнути замикань та оперативно усувати несправності, прокладено лінії елктромереж та встановлено додаткові опори. 

Учасникам АТО виділили 280 земельних ділянок у Херсоні

Для потреб військовослужбовців, що брали участь у проведенні антитерористичної операції, а також для сімей загиблих на Сході України військових, у Херсоні виділено 280 земельних ділянок.

Ще у березні 2015 року міська рада затвердила містобудівну документацію «Детальний план території мікрорайону Таврійського, обмеженої вул. 49-ої Гвардійської Херсонської дивізії – Нестерова – Ворошилова – Космічною», згідно на ділянках площею від 600 до 1000 кв.м., запроектовано  каналізації, водопроводу, 8 трансформаторних підстанцій тощо.

"До кінця року всі роботи з водопостачання та централізованого водовідведення будуть завершені. Комунальники підключились до вже існуючої артезіанської свердловини по вул.Академіка Тарле та здійснили роботи з буріння ще однієї, щоб забезпечити оптимальне функціонування комунікацій у майбутньому. Із міського бюджету для цього було виділено 4,5 млн.грн.", - коментує  начальник управління капітального будівництва Херсонської міської ради Василь Карауш.

Із початку ж 2017 року заплановане виділення коштів для проведення електропостачання.

Наразі ж дозвіл на  розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність даних земельних ділянок отримали 16 сімей загиблих військових, 35 воїнів АТО, що були поранені під час бойових дій та 180 військовослужбовців-учасників АТО.


Навчальні заклади Херсона отримали у 2016 році додаткових 17, 5 млн грн із міського бюджету

 За рахунок перевиконання бюджету цього року додаткове фінансування отримали дошкільні та загальноосвітні заклади Херсона.Це 17,5 млн грн, які витратили на підготовку до навчального року. 

У 14 закладах - №4, 27, 42, 44, 47, гімназії №1, НВК №11, 29, 51, 56, дитсадках №20, 22, 32, 64 було відремонтовано покрівлю. 

Сантехніку та системи опалення відновили у дитячих садках №3, 7, 27, 2, 32.

У міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, дитячому оздоровчому таборі "Юнга", ДНЗ №11, НВК №9, гімназії №6 виконано загальнобудівельні роботи.

Давня мрія здійснилась у вихователів та дітей, що навчаються у ясла-садку №10 для дітей із туберкульозною інфекцією.Там на кошти міського бюджету у розмірі 878 тис.грн відкрили басейн. 

У 2016 році також поповнилася кількість додаткових груп у дитячих садках. Зокрема, ясла-садок №37 компенсуючого типу отримав нову навчальну групу "Веселка", яка дозволить прийняти ще 20 дітей. На це із міського бюджету було виділено 240 тис грн, на які виконали капітальний ремонт приміщення та спальні, обладнали роздягальні, логопедичні кабінети, придбали посуд, меблі та постільну білизну. 

Нові дошкільні групи також відкрили на базі навчальних закладів у смт.Сонячне та сел.Богданівка. До цього батьки дошкільнят мусили возити дітей до садочків Херсона або ближніх сіл у Миколаївській області.На кошти із міського бюджету обладнали спальні, ігрові та санітарні кімнати. У кожній із новостворених груп навчатимуться по 20 дітей. 
ЗОШ №2, яка до осені 2016 року не мала власної їдальні, отримала на її обладнання 784 тис.грн із міського бюджету. 

"За останні 2 роки якісне харчування було забезпечено у школах № 32, 28 і 34, які до цього не мали можливості повноцінно харчувати дітей. Наступного року плануємо облаштувати їдальні у школі №35 та ліцеї журналістики", - відзначив Володимир Миколаєнко.