«Коригування Генерального плану м.Херсона». Відбулося засідання погоджувальної комісії.

19.09.2013 у приміщенні міської ради відбулося засідання погоджувальної комісії з розгляду пропозицій громадськості до проекту містобудівної документації «Коригування Генерального плану м.Херсона».

З 34 осіб, включених до складу комісії, участь у її роботі  узяли 26 осіб.

Також на засіданні були присутні перший заступник міського голови, депутати міської ради, журналісти, небайдужі мешканці міста.

Голова погоджувальної комісії, т.в.о. заступника директора департаменту, начальника управління містобудування та архітектури департаменту містобудування та землекористування міської ради, голова комісії Трач Юрій Михайлович ознайомив присутніх з результатами розгляду пропозицій громадськості до проекту містобудівної документації «Коригування Генерального плану м.Херсона».

До проекту надійшло 9 пропозицій.

По  6 пропозиціям розробник містобудівної документації і замовник визначилися:

Це пропозиція Релігійної громади Вірменської Апостольської Церкви Змінити цільове призначення земельної ділянки, що перебуває в користуванні ВАТ «ХБК» для будівництва Храму Святої Богородиці.

Заявнику надана відповідь, що Згідно з проектом містобудівної документації зазначена територія виключена з числа промислових та визначена як територія, яка має змінити функціональне зонування території.

Але розміщення конкретних об’єктів Генеральний план не визначає.

Функціональне призначення, режим та параметри забудови окремої земельної ділянки визначаються детальним планом території.

Отже зазначена пропозиція врахована в тому обсязі, в якому її можливо врахувати в Генеральному плані.

Друга пропозиція  надійшла від ТОВ «Фінанс Гарант», яке запропонувало визначити функціональне зонування території земельної ділянки, площею 0,225 га, за адресою вул. Робоча, 66, яка знаходиться у власності товариства, як територію територія громадських будівель та споруд, а частину території промислових та комунально-складських підприємств - як територію, яка має змінити функціональне зонування.

Пропозиція врахована.

Також враховано пропозицію «Приватного підприємства «В.А.Т. Компанія «Дніпро» і компанія»

Окремі частини території в межах кварталу вул. Робоча – Садова – Червонопрапорна – Філатова, враховуючи використання об’єктів нерухомості, віднести до територій, які мають змінити функціональне зонування

Надійшла пропозиція громадянина Кривенко О.О., яку підтримали більшість громадян міста, архітектурно-містобудівна рада, Херсонська обласна організація Національної спілки архітекторів України – не збільшувати промислову зону в районі Склотарного Ковшу за рахунок зони житлової забудови

Ця пропозиція також врахована.

 

Дві пропозиції визнані такими, що не підлягають розгляду, оскільки підняті в них питання не вирішуються містобудівною документацією «Коригування Генерального плану м.Херсона».

Це пропозиція відкоригувати червону лінію по вул. Степана Разіна в районі буд з 81 по 87.

Але Схема плану червоних ліній магістральних вулиць м.Херсона  розроблена за окремим договором як окрема документація, і договором на розроблення  «Коригування Генерального плану м.Херсона» розробка червоних ліній не передбачалася.

Тому таке завдання перед розробниками замовник документації ставити не має права.

Від групи органів самоорганізації населення  Забалки (ОСН №№ 3, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 19) надійшла пропозиція територію мкр Забалки, площею 1,7505 га віддати під будівництво конкретних об’єктів –  школи І-ІІІ ступенів з підготовчими класами дошкільної освіти та будинку культури та побуту з дитячими та спортивними майданчиками.

Але, як вже зазначалося, розміщення конкретних об’єктів Генеральним планом не визначається, функціональне призначення, режим та параметри забудови окремих земельних ділянок визначаються детальними планами територій (пункт 3 частини четвертої статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Від депутата міської ради Гордєєва А.А. надійшло звернення, яке містило декілька пропозицій:

Пропозиція щодо виключення забудови на території зелених насаджень в районі автовокзалу врахована.

Пропозиція щодо виключення рекреаційної забудови на території Малого Потьомкінського острова врахована.

Щодо виключення рекреаційної забудови  в межах прибережних захисних смуг, то проектом містобудівної документації «Коригування Генерального плану м.Херсона» не передбачається забудова прибережних захисних смуг водойм.

Також не передбачена забудова території острова Перлинного торгово-розважальними об’єктами.

Стосовно виключення з проекту рекреаційної забудови територій на лівому березі р. Дніпро замовник містобудівної документації та її розробник не змогли прийняти самостійно рішення про її врахування і вирішили, що мають місце спірні питання.

У зв’язку із чим, відповідно до пункту 12 Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року №555, ця пропозиція винесена на розгляд погоджувальної комісії.

Розробник і замовник не дійшли згоди про врахування пропозиції правління ПАТ «Херсонський електромашинобудівний завод» зберегти промислову зону в межах просп. Ушакова – вул. Червоного Хреста – вул. Карла Маркса – вул. Гірського, і її теж винесено на розгляд погоджувальної комісії

Також на розгляд комісії винесена пропозиція Державного підприємства «Херсонський морський торгівельний порт» врахувати в проекті Генеральну схему розвитку порту, передбачивши підвід залізничних шляхів від станції Цюрупинськ до затонів на лівому березі р.Дніпро, та розвиток виробничих потужностей ДП „Херсонський морський торговельний порт” у затонах № 1, 2 на лівобережжі р.Дніпро.

Таким чином, на розгляд комісії було винесено три пропозиції.

При обговоренні пропозиції депутата міської ради Гордєєва А.А. зі змістовною інформацією про створення  на лівому березі річки Дніпро Національного природного парку «Нижньодніпровський» перед присутніми виступив ректор Херсонського державного університету Ходосовцев О.Є.

Погоджувальна комісія погодилася з наведеними доводами та прийняла рішення про виключення з проекту містобудівної документації «Коригування Генерального плану м.Херсона» рекреаційної забудови територій на лівому березі р. Дніпро.

За таке рішення проголосували 15 членів комісії.

З приводу двох інших пропозицій погоджувальна комісія не змогла визначитися, тому, відповідно до чинного законодавства, остаточне рішення по ним прийме міська рада.