Документальна відео-інсталяція "Практика фіксації"

Квіт. 12 2017 | 

12 квітня о 18.00 в клубі «Его» (просп. Ушакова, 50) у Херсоні буде показана документальна відео-інсталяція «Практика фіксації» ізраїльського хореографа Аркадія Зайдеса, присвячена конфлікту на Західному березі річки Йордан.

Назва «Практика фіксації» має два значення. З одного боку - це назва з військовим підтекстом (практика захоплення, полону), з іншого - так називається фотографічна методика фіксації події. У 2013 році Аркадій Зайдес отримав доступ до архіву Бетселема - Ізраїльського центру з прав людини на окупованих територіях, де він працював з відео-матеріалами, знятими волонтерами на Західному березі. Результатом цієї роботи стали два арт-продукти: спектакль «Архів» та відео-інсталяція «Практика фіксації» (Capture Practice, http://arkadizaides.com/capture-practice).

У своїй роботі Аркадій Зайдес досліджує фізичні реакції тіл, які були зафіксовані на відеозаписах конфліктних ситуацій на Західному березі річки Йордан. Хоча в фокусі «Практики фіксації» переважно єврейські поселенці і ізраїльські солдати, палестинці також незримо присутні в ній своїми голосами, рухами камеру та позицією зйомки. Інсталяція носить двоїстий характер. З одного боку - це нарізка документального відео, з іншого  - це хореографічне переосмислення, дослідження побаченого, вичленення рухів окремих тіл, що створює єдину хореографічну композицію.

Аркадій Зайдес - ізраїльський хореограф, танцюрист і педагог. Народився в Білорусії в 1979 році. У 1990-му емігрував до Ізраїлю. В даний час проживає у Франції. Вистави Аркадія демонструвалися по всьому світу, він володар цілого ряду авторитетних премій і нагород. Аркадій багато працює на благо суспільства, оскільки вірить, що мистецтво є універсальним інструментом, за допомогою якого можна зблизити різних людей і різні громади.

Показ відбудеться з ініціативи Херсонського обласного відділення Соціологічної асоціації України і Totem Centre Theatre Lab у рамках проекту «Мова єдності і взаємної поваги» за фінансової підтримки Посольства США в Україні.