Фестиваль американського кіно "Незалежність"

Лип. 9 2017 | 

Влітку 2017 року Фестиваль американського кіно "Незалежність" вирушає у подорож містами України. Для того щоб більше людей мали можливість побачити найкращі фільми фестивалю, була започаткована ініціатива "Кінобус", під час якої будуть відбуватися покази фільмів та лекції в різних містах України. Цього року "Кінобус" завітає до Кривого Рогу, Запоріжжя, Херсона та Миколаєва.

Фестиваль американського кіно “Незалежність” було започатковано за ініціативою Посольства США в Україні в листопаді 2011 року. Фестиваль динамічно поєднує американські художні й документальні фільми, які розповідають історію Америки, висвітлюючи її розмаїття і цінності та демонструючи силу незалежної думки і свободи слова.

До Херсона фестиваль завітає 9-11 липня. У рамках фестивалю відбудуться наступні заходи.

9 липня

19:00 - Лекція кінокритика Надії Заварової«Фільми, які створили 21 сторіччя: мрійники та прагматики сучасного Голлівуду»

20:30 - Документальний фільм "Ферма у вантажівці".
Фільм розповідає історію нового покоління міських фермерів. Разом з вантажівкою, кузов якої перетворився на крихітний город, глядачі подорожують Нью-Йорком для того, щоб побачити найдивніші міські ферми і з’ясувати, чи може найбільше місто Америки навчитись годувати себе самостійно. Змішуючи серйозну розповідь з гумором, "Ферма у вантажівці" запрошує глядача замислитись над майбутнім фермерства в місті і над тим, чи потребує сталий розвиток певної дози фантазії для того, щоб бути справді сталим. У фільмі з’являються шеф Ден Барбер, дієтолог Маріон Нестле, дослідник Генрі Гадсон і дуже самотня чайка. Музична розповідь – The Fishermen Three.

21:30 - Документальний фільм "Перегони на вимирання".
Володар "Оскара" режисер Луї Псігойос ("Бухта" / "The Cove") збирає команду мистців та активістів на секретну операцію, мета якої виявити прихований світ видів, які перебувають під загрозою зникнення, і докласти зусиль, спрямованих на те, щоб захистити їх від масового вимирання. Охоплюючи всю земну кулю, щоб проникнути на найнебезпечніші чорні ринки світу, і використовуючи високі технології, щоб задокументувати зв'язок між викидами вуглецю і вимиранням видів, фільм демонструє приголомшливі, ніколи раніше не бачені óбрази, які по-справжньому змінюють наше бачення світу.

23:30 Документальний фільм "Живі всередині".
Фільм-лауреат багатьох міжнародних фестивалів від режисера Майкла Россато-Беннетта. "Живі всередині" показує соціального працівника Дена Коена, – засновника неприбуткової організації Music & Memory, – та його боротьбу проти непрацездатної системи охорони здоров’я, аби довести здатність музики боротись із утратою пам’яті та допомагати відновити глибинне розуміння свого “я” всім, хто страждає від такої недуги. Россато-Беннетт відвідує членів родин, які стали свідками дивовижного ефекту особистісної музики на їхніх близьких. Також він проводить захопливі розмови з експертами, зокрема з визнаним невропатологом автором бестселера “Музикофілія: Розповіді про музику та мозок” Олівером Саксом та музикантом, автором пісні Don’t Worry, Be Happy.

01:30 Фільм-сюрприз.

10 липня

11:00-18:00 - Майстер-клас від Дмитра Тяжлова "Хвилина міста".
Однохвилинні фільми впливають на глядача так само, як будь-який великий фільм. Виклик - зробити це протягом 60 секунд. Будинки, площа, автомобілі, велосипеди, люди, гроші, порядок, хаос: місто являє собою організм, який живе двадцять чотири години на добу і змінюється щогодини. Навчись виявляти в сучасний спосіб відчуття від життя свого міста.

Дмитро Тяжлов народився у 1976 р. Здобув вищу освіту у Київському державному університеті театру, кіно і телебачення. В якості оператора постановника брав участь у різних проектах на телебаченні (серіали, ток-шоу, розважальні програми), в кіно (ігрове, документальне, науково-популярне, експериментальне), а також зняв декілька анімаційних фільмів. Згодом Дмитро вирішив, працювати як режисер-оператор, й вже невдовзі зробив кілька документальних короткометражок, документальний телесеріал, а також свій перший повнометражний документальний фільм «Я пам’ятник собі» (2009). Окрім зйомок фільмів брав участь у багатьох європейських заходах присвячених режисурі та спільному виробництву документальних фільмів, як то Dragon forum, Baltic Sea Forum, Dok Leipzig Co-production Meeting, East Silver Market, Project Market Wiesbaden, Greenhouse masterclasses,TEFF Workshop , EEFA masterclasses , Docstories Black Sea, IDFA Academy.
Дмитро Тяжлов працює художнім керівником курсу операторської майстерності у Київському державному університеті театру, кіно і телебачення, а також пише мистецтвознавчу дисертацію з теорії зйомок документального кіно. Він є куратором документальної програми фестивалю американського кіно “Незалежність”, куратором лабораторії документального кіно для молодих митців Indie Lab та працює над кількома проектами документальних фільмів.

18:00 - Показ короткометражних документальних фільмів Indie Lab 2017.

11 липня

18:00 - Документальний фільм "Перегони на вимирання".
Володар "Оскара" режисер Луї Псігойос ("Бухта" / "The Cove") збирає команду митців та активістів на секретну операцію, мета якої виявити прихований світ видів, які перебувають під загрозою зникнення, і докласти зусиль, спрямованих на те, щоб захистити їх від масового вимирання. Охоплюючи всю земну кулю, щоб проникнути на найнебезпечніші чорні ринки світу, і використовуючи високі технології, щоб задокументувати зв'язок між викидами вуглецю і вимиранням видів, фільм демонструє приголомшиві, ніколи раніше не бачені óбрази, які по-справжньому змінюють наше бачення світу.

20:00 Фільм-сюрприз

Усі заходи проходитимуть за дресою: м.Херсон, вул.Гімназична, 30а (Kherson Art Hub).