Звіт міського голови 2018

Груд. 11 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

У 2017 році Херсон став світлішим

Вуличне освітлення залишається одним із пріоритетних завдань міської влади.
На капітальний ремонт у 2017 році було виділено 5,2 млн грн. Освоєно на сьогоднішній день 63% - 3,2 млн.грн. Виконано капітальний ремонт ліхтарів на вулицях, які не освітлювались багато років. Освітлення нарешті отримали жителі вул.Левицького, вул.11-та Північна, 12-та Північна, С.Параджанова, 22-га Східна, вул.Білозерська у сел.Приозерне, вул.Ціолковського, вул.Бойка, просп.Будівельників,11,13, просп.Будівельників, 14,14-а, 16, 26, Бериславському шосе,6-а, 10-а,10-б, 10-д, вул.Володимира Великого,23,29. Ліхтарі встановлено на алеї біля 45-ї школи, відтепер школярам, у яких пізно закінчуються уроки чи гуртки, не страшно повертатись додому чи до автобусних зупинок. 
4,5 млн.грн виділено на поточний ремонт вуличного освітлення. Це 40 об'єктів, або 939 світлоточок. Ліхтарі з'явились на найбільш проблемних ділянках - по вул.Шенгелія, пров.Патона, вул.Фонтанній, на вул.Макаренка, вул.Литвинова, вул.Луговій, Тепличній у сел.Зимівник, вул.Вишневій, вул.Абрикосовій сел.Приозерне, вул.Олександра Русова (Бабушкіна), 3-тя Польова, дитсадок №9, 
Загальна кількість працюючих ліхтарів на магістральних вулицях сьогодні майже 12,5 тисяч. 
Пріоритетним завданням також залишається освітлення внутрішньодворових проїздів, спальних районів міста. 
У 2017 році було освітлено мкрн "Корабел" - по вул. Дорофєєва, в районі житлових будинків 2, 4, 4-а, 6, 8, 16, 20 ,20а, вул. Дорофєєва,38,40, вул.Людвіка Заменгофа, 4а, вул.Теплоенергетиків, 39,72,вул.Робоча,209-211.
Окрім того, МКП "Херсонмісьсвітло" розпочало реалізацію проекту із заміни вуличних ліхтарів у центрі міста - від Привокзальної плоші по просп.Ушакова до набережної. Це пілотний проект, у рамках якого старі лампові світильники замінять новими, економними світлодіодними ліхтарями. Із міського бюджету на це виділено 1,3 млн грн. Всього буде замінено 277 світильників. 
У планах на 2018 рік - створення єдиної системи автоматизованого управління вуличним освітленням, а також встановлення світлодіодних ліхтарів із функцією діммінгу (40% потужності уночі) на магістральних вулицях міста.

Реконструйовано котельню у Херсонській міській клінічній лікарні ім. А. і О. Тропіних

За кошти Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та міського бюджету реконструйовано котельню у Херсонській міській клінічній лікарні ім. А. і О. Тропіних.

Заходи з енергозбереження були профінансовані НЕФКО на суму 486 тис. євро. Серед них – реконструкція котельні, утеплення зовнішніх стін та цоколя, заміна віконних блоків і вхідних дверей, встановлення в будівлях індивідуальних теплопунктів, реконструкція тепломереж лікарняного комплексу, реконструкція пральні.

Із міського бюджету виділено близько 2 млн.грн. на розроблення проекту робіт, закупівлю обладнання та придбання теплових пунктів.

"Я дякую нашим партнерам із НЕФКО за те, що відтепер пацієнти лікарні знаходитимуться у теплі та комфорті. Ті кошти, які ми вклали, вже окупилися - за період функціонування котельні (із листопада 2016-го року) вдалося зекономити 2 млн 300 тис. грн", - зазначає Володимир Миколаєнко.

У 2017 році продовжилися ремонти внутрішньодворових проїздів та доріг

У 2017 році у Херсоні відремонтували більше 30 тис.кв.м.доріг на загальну суму 12 млн 37 тис грн. Основними об'єктами поточного ремонту стали вул.Перекопська, вул.Університетська, Бериславське шосе, вул.Говорова, вул.Гагаріна та багато інших. 
Капітальний ремонт здійснено на проїзді Таврійському, пров.Баженого, проїзду на кладовищі сел.Геологів, під'їзних шляхах до Херсонського ясла-садка №65.
"Часто люди звертались із приводу неякісного, розбитого дорожнього покриття прибудинкової території. Звичайно, що і депутатський корпус, і виконавчий комітет міської ради розуміли, що за деякими адресами ремонт проїздів не виконувався багато років. Близько 8 млн.грн було виділено на 6,9 тис.кв.м. капітального та близько 4 млн.грн - на 8 тис.кв.м.поточного ремонту прибудинкових територій", - зазначає міський голова Володимир Миколаєнко.
У 2017 році вирішили відійти від ямкового ремонту, замінивши його на поточний ремот основного шару асфальту. Це дозволило значно підвищити якість виконаних робіт. 
Найбільші обсяги робіт виконувались за адресами: вул.Чорноморська,36-36а, 38, вул.Карбишева,28,28а, вул.Шенгелія,13 (капітальний ремонт), Бериславське шосе,4,8,10а,10б, вул.Чорноморська,62, вул.Фрітаун,153а, вул.28-ї Армії,2а, вул.Покришева,8 (поточний) та ін. 
«Не менш важливо, - зауважує Володимир Миколаєнко, - щоб ці всі процеси були прозорими, щоб херсонці самі мали змогу бачити і контролювати їх. Саме тому нами ще у 2016 році була розроблена інтерактивна карта ремонту доріг, тротуарів та внутрішньо-дворових проїздів, яка знаходиться на сайті міської ради. Вона регулярно доповнюється та змінюється відповідно до рішень міської ради та виконкому».
Коштом міського бюджету у цьому році поповнювали склад комунальної дорожньої техніки. МКП "Дорожник" придбало 4 нові машини. Це асфальтоукладач європейського виробництва «VOGEL 1300-2» вартістю близько 2,2 млн грн, аналогів якого не має жодне місто в Україні, фронтальний навантажувач Bobkat S-160 вартістю 832 тис.грн, дорожня фреза вартістю 360 тис.грн. Також комунальне підприємство придбало універсальну машину німецького виробництва Schmidt. У літній час вона використовуватиметься як самосвал, а у зимовий - як піскорозкидач, снігоочищувач та для обробки доріг реагентами. Міському бюджету Schmidt коштував 2,8 млн.гн. 
"За останній рік, відзначає у свою чергу міський голова Володимир Миколаєнко, на придбання комунальної техніки із міського бюджету було витрачено трохи більше 7-ми млн грн". 
Управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури та зв'язку у 2017 році встановлено 1,317 тис.кв.м. направляючого пішохдного огородження на загальну суму 732 тис.грн, встановлено 64 нових дорожніх знаків на 246 тис.грн, нанесено 4,3 тис.кв.м. горизонтальної дорожньо розмітки на загальну суму 626 тис.грн, прочищено 622 м.мереж зливової каналізації на загальну суму 120 тис.грн.

У 2017 році на вулицях міста відловлено понад 700 бездомних тварин

 

У Херсоні наприкінці минулого року відкрито оновлений Притулок бездомних тварин. Щотижня працівниками комунального підприємства «Гарантія», за яким закріплено притулок, відловлюється близько 30 бездомних собак на вулицях міста. Усіх відловлених тварин обов’язково кліпсують та стерилізують. Після цього їх залишають на перетриманні у притулку ще 7-10 діб, щоб виявити серед них та вилікувати хворих собак.

У 2017 році на ветеринарні послуги міським комунальним підприємством «Гарантія» використано 108 600 грн. За ці кошти було відловлено і вилікувано вже понад 700 бездомних тварин та простерилізовано 455.

Задля безпеки працівників та гуманного відлову бездомних тварин було придбано ремкомплект для шприцемету, спеціальний пристрій та сітку для захоплення тварин, пастку «Снеппі», 5 кліток з шибером. Також для відлову тварин закуплено ліки, які мають розслаблюючу дію і не шкідливі для них. Цього року придбано будки для собак та нові вольєри. Здійснено поточний ремонт бетонного майданчика під вольєри. На це із міського бюджету було виділено 100 тис.грн.

Щоб попередити збільшення чисельності собак на вулицях та їх агресії, працівники притулку просять херсонців бути відповідальними - не викидати домашніх тварин на вулицю та дотримуватись правил їх утримання. А для соціально незахищених верств населення цього року із міського бюджету виділено 20 тис.грн. на ветеринарні послуги для їх домашніх улюбленців.

Притулок бездомних тварин працює з 8 до 17 години щодня, крім вихідних, за адресою: вул. Бурназяна, 14а. Повідомити працівникам притулку про агресивну або хвору тварину, а також проконсультуватися щодо утримання домашніх тварин можна за телефонами: 26-42-12; (050) 200-77-62; (068) 363-70-29.

У 2017 році «Херсонелектротранс» прибдав 4 нових тролейбуси

У 2017 році МКП "Херсонелектротранс" придбало 4 тролейбуси фірми "Богдан". Це машини з низькою підлогою, кожен з них розрахований на 105 пасажирів (34 сидячі місця), пристосовані для потреб людей з інвалідністю. 
Усі 4 тролейбуси вийдуть на 1 маршрут, де зараз працює 11 одиниць техніки. Рухомий склад за цим маршрутом збільшать до 12. Натомість 3 машини з 1 маршруту підуть на найбільш проблемні - 4,3 та 12 маршрути.
"Херсонелектротранс" поповнює рухомий склад не лише закуповуючи нову техніку, а й відновлює старі машини. За останній рік співробітниками підприємства було відремонтовано 15 тролейбусів, всі машини укомплектовано GPS-трекерами та автоінформаторами. Модернізація пройшла і в автомобільному парку - на 6 автомобілях встановлено газобалонне обладнання, що значно зменшило витрати на паливно-мастильні матеріали. 
Позитивний досвід "Херсонелектротранс" має і в плані впровадження безготівкової оплати за проїзд - у кожній машині встановлено рos-термінали, завдяки чому розрахуватись за проїзд можна будь-якому банківською карткою.
Наразі "Херсонелектротранс" має на балансі 41 тролейбус, 12 тягових підстанцій. Середньоденний випуск тролейбусів становить 36 одиниць. На підприємстві працює 301 людина. Щомісяця тролейбусами користуються близько 2 млн пасажирів.
Все ж, за словами міського голови Володимира Миколаєнка, транспортна проблема залишається сьогодні найболючішою для міста.
У планах на 2018 рік - розвиток комунального автопарку. 4 автобуси, яке у своєму підпорядкуванні має МКП "Херсонкомунтранссервіс", - це надзвичайно мало. У бюджеті на 2018 рік обов'язково буде закладена сума на закупівлю комунального транспорту. Перевага буде надаватися автобусам великої місткості. 
Наразі управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв'язку розробляє нові схеми маршрутів руху громадського транспорту. Вони будуть сформовані таким чином, аби уникнути дублювання маршруту тролейбусами та автобусами. 
У віддаленні населені пункти - Наддніпрянське, Укрніоз, Антонівка, Зеленівка, Комишани, Геологів та Степанівка запустять автобуси у режимі маршрутного таксі. Вартість проїзду буде дещо вищою, ніж на міських маршрутах, проте дістатися до сіл буде простіше та комфортніше.

У 2017 році продовжилися ремонти закладів освіти міста

У 2017 році за кошти міського бюджету виконали капітальний ремонт харчоблоків у 4-х дитсадках - №14, №24, №58, №61, та 3-х школах - ЗОШ №39, ЗОШ № 41, ЗОШ №44. На це із міського бюджету виділено 2,5 млн.грн. 
Триває будівництво окремої їдальні для ЗОШ №16. 
У 5 школах (ЗОШ №4, ЗОШ №15,ЗОШ №38,ЗОШ №47, ЗОШ №53) здійснено ремонти спортивних залів на суму 2,8 млн.грн. 
У 4-х (№12 ,№20, №33, №45) навчальних закладах встановлено спортивно-ігрові майданчики. 
4,5 млн.грн виділено на капітальні ремонти приміщень закладів освіти. Це, зокрема, ремнти санітарних кімнат у школі №28, дитсадка №82, №83, груп у дитсадках №3, №18, №65, №77, актових залів у школі №12, дитсадку №18, шкільних майстерень у гімназії №6. 
У 24 закладах освіти відремонтовано покрівлі на загальну суму 5,2 млн.грн. У 13 дитячих садочках відремонтовано системи опалення на 2,4 млн.грн. Такі ж роботи виконано у 10 школах на загальну суму 1,3 млн.грн. 
27 навчальних закладів міста отримали нову сучасну комп'ютерну техніку та мульимедійні дошки, на що із міського бюджету виділено 2,7 млн.грн. 
Для відпочинку і оздоровлення дітей створено сучасні умови у оздоровчому таборі ім.І.Голубця у м.Скадовську. На його ремонт із міського бюджету виділено 3 млн.151 тис.грн. 
За кошти міського бюджету забезпечуються харчуванням учні 1-4 класів, діти-сироти, діти із малозабезпечених сімей, діти із числа внутрішньо переміщених осіб, діти бійців АТО.