15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

Бер. 15 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Управління споживчого ринку міської ради вітає херсонців із Всесвітнім днем захисту прав споживачів!

Дата Всесвітнього дня захисту прав споживачів була обрана у відповідності з днем, коли Дж. Ф. Кеннеді у 1962 році, виступаючи в Конгресі, ввів білль, де сформулював чотири головних права споживача – на безпеку, на інформацію і вибір, а також право бути почутим.

Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище. У 1983 році день 15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

Україна  ще у травні 1991 року прийняла Закон «Про захист прав споживачів»Цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Спеціалістами управління споживчого ринку Херсонської міської ради постійно надається методична, консультативна допомога споживачам щодо захисту їх прав, розглядаються заяви, скарги, пропозиції громадян, підприємств, установ та організацій за напрямками роботи управління.