Херсон поглиблює співпрацю з Литвою

Жовт. 9 2014 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Відбувся брифінг міського голови Володимира Миколаєнка та почесного консула Литовської республіки у Херсонській та Миколаївській областях Віктора Попова.

Міський голова повідомив, що за підсумками попередньо проведеної спільної роботи представниками виконавчих органів Херсонської міської ради та почесного консульства Литовської республіки, яка проводилась протягом декількох місяців, опрацьовано значний пласт питань щодо можливих сегментів співпраці представників бізнесу, господарських суб’єктів, управлінь та відомств Херсон,у відповідних структур Литовської республіки. Підготовлено всю необхідну інформацію для переходу до організації системної співпраці  Херсона з відповідними органами влади Литовської республіки як у підприємницько-господарській діяльності, так і у питаннях реформування міського господарства.

З цією метою та спираючись на прийняту 7 травня 2009 року у м. Прага спільну декларацію саміту з питань Східного партнерства і ратифікацію Верховною Радою України договору про асоціацію між ЄС та Україною, сторонами створено робочу групу для підготовки до підписання Меморандуму  про широкомасштабну співпрацю між Херсоном та органами влади Литовської республіки. Зазначений документ, для підписання його херсонським міським головою та Послом Литовської республіки в Україні, повинен бути підготовлений у термін до 1 листопада 2014 року. Очолить робочу групу заступник міського голови Віктор Іванушкін.

«Досвід, накопичений литовською стороною, дуже потрібен нам для реформування галузей міського господарства», - зазначив Володимир Миколаєнко. – «Це напрямки – благоустрій, жкг, міський транспорт, культура, туризм.  У мене вже відбулась зустріч із представниками м. Клайпеда  http://www.city.kherson.ua/news_detail/vladimir-mikolaenko-za-sovremennyy-hersonskiy-port,  які готові брати участь у тендері на реконструкцію Херсонського морського торговельного порту. У міста до учасників тендеру теж є свої вимоги – юридична особа-учасник проекту, має бути зареєстрована в Херсоні, платити податки в Херсоні, вирішити питання із організацією розвантажування закритим способом, забезпечити збереження міських доріг. Мені дуже подобається інтерес іноземних партнерів  до нашого міста і це, не зважаючи на складну ситуацію в країні».

 

Нагадаємо, що 8 жовтня відбулась зустріч міського голови Володимира Миколаєнка зделегацією Турецької Республіки.http://www.city.kherson.ua/news_detail/poperedu-plidna-spivpracya