Ігор Колихаєв: «Вода – життя, а чиста вода – це здоров’я»

Лют. 25 2021 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

24 лютого 2021 року в Херсоні, на насосній станції водопроводу №4, стартувало  виробництво гіпохлориту натрію – реагенту, яким дезінфікують воду перед наданням у комунальну мережу водопроводу. Обладнання із виробництва гіпохлориту натрію було придбано завдяки співпраці з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія» в рамках реалізації проєкту «Безпечна вода для Херсона», який став переможцем в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією по міжнародному співробітництву та розвитку (SlovakAid).

Фахівцями дільниці «Водозабір-2» за підтримки провідних спеціалістів Водоканалу було оперативно та професійно виконано монтаж, пусконалагоджувальні роботи та безпосередньо запуск  власного «міні-заводу», який дозволить забезпечити дезінфікуючим реагентом найбільшу  насосну станцію міста, яка забезпечує водою мешканців Таврійського та частково Дніпровського районів.

Серед інших присутніми на знаковій події були Херсонський міський голова Ігор Колихаєв та секретар Херсонської міської ради Галина Лугова.

«Вода – життя, а чиста вода – це здоров’я. Я вдячний директору Водоканалу Михайлу Чемерису. Коли він розказує про свою роботу, у нього горять очі! Він – професіонал, який, дійсно, зацікавлений у результатах своєї роботи. Ті проєкти, які ми з ним обговорювали, мають право на існування і ми зможемо розробити якісні плани розвитку водопостачання та водовідведення. Херсон відкритий до інвестицій та грантів. Я дякую всім, хто брав  участь у реалізації цього проекту, за їх професіоналізм та  самовідданість. Дякую депутатському корпусу минуло скликання за те, що допомогли відбутися цьому проєкту та своєчасно виділили 20 000 € з міського бюджету», - привітав з подією міський голова Ігор Колихаєв.

Галина Лугова в свою чергу також подякувала всім причетним за роботу і запевнила, що новий склад міської ради завжди буде підтримувати важливі для міста та городян заходи, спрямовані на розвиток та покращення життя в Херсоні.

Довідка:

Подія відбулась  завдяки перемозі спільного проєкту МКП «ВУВКГ м.Херсона» з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія», що дозволило Херсонському Водоканалу першому в Україні отримати 100 000 € грантових коштів на реалізацію «твердого проєкту».

На насосній станції водопроводу №4, розташованій у сел.Текстильному, відтепер працює міні-завод з виробництва гіпохлориту натрію, сировиною для якого є звичайна кухонна сіль. Сіль розчиняють у воді певної температури, після  чого через неї пропускають електричну напругу.  Результатом хімічної реакції є гіпохлорит натрію, який акумулюється у спеціальних ємностях для зберігання, та водень, який вивільнюється в атмосферу.

Виробництво не завдає шкоди ні працівникам, ні довкіллю. Лінія максимально автоматизована та потребує втручання оператора тільки на етапі завантаження солі. Сучасне виробниче обладнання  не потребує частої заміни електродів, ресурс роботи яких становить 15 років, що зменшує амортизаційні витрати.

За якістю, окислювальною здатністю та терміном зберігання  гіпохлорит натрію власного виробництва суттєво перевершує  покупний реагент. Так, зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний при транспортуванні та зберіганні швидко втрачає свою концентрацію