Мер Херсона зустрівся з радником Посольства Франції

Квіт. 2 2014 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Відбулась зустріч в. о. міського голови, секретаря міської ради Володимира Миколаєнка з радником Посольства Франції в Україні Гійомом Наржоле.

Розмова розпочалася з невеличкої розповіді про Херсон, його населення, соціально-економічне становище, культурне життя, міста-побратими тощо.

Після цього сторони розпочали діалог з питань, які цікавили французьку сторону.

Зокрема, бачення херсонців щодо подій у Криму, очікувань від нової влади України, соціально-політичної ситуації у місті тощо.

Володимир Миколаєнко підкреслив, що ситуація у м. Херсоні є контрольованою і спокійною. Міська влада не перешкоджає проведенню мирних акцій і волевиявленню членів громади, одночасно забезпечує спокій всіх херсонців.

 «Херсонці налаштовані дуже патріотично. Можна побачити чимало державних прапорів на приватних авто, також на різноманітних офісах, закладах, установах т. і.», - розповів в. о. міського голови. – «Ситуація у місті спокійна, одночасно будь-яких можливих провокацій ми не допустимо».

На питання пана Гійома Наржоле щодо ситуації з біженцями, Володимир Миколаєнко повідомив, що місто готове до їх прийому, однак, наразі, кримчани їдуть у глиб материкової частини України.

«Ми готові прийняти  військовослужбовців прикордонної служби з родинами. 10 родин кримчан запросили жителі нашого міста, 64 родини, маючи підтримку держави, винаймають житло у Херсоні. 18 цивільних розміщені у гуртожитках. Всі умови для розміщення і підтримки людей, які покинуть АР Крим і приїдуть до Херсона, є».

На питання щодо наявності скрутностей в економічних питаннях, зв’язках між Херсоном, Херсонщиною і Кримом, Володимир Миколаєнко розповів, що Крим 80% електроенергії отримує саме з Херсонщини, звідси ж іде і вода, певні непорозуміння між підприємцями теж є, однак на думку в. о. міського голови, вони носять тимчасовий характер.

Цікавили пана радника Посольства Франції в Україні й питання щодо бачення міської влади розширення повноважень на містах, рівень зацікавленості  членів херсонської громади в питаннях місцевого самоврядування тощо.

«Погоджуюсь із необхідністю децентралізації влади. Впевнений, що Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який має чималий досвід роботи в органах місцевого самоврядування, як ніхто розуміє потреби місцевих громад», - підкреслив Володимир Миколаєнко. Він також, акцентував, що херсонська громада  не є байдужою і надає чимало конструктивних пропозицій покращення роботи місцевої влади, підвищення якості життя у місті тощо.