Підприємству «Херсонський планетарій ім. Ю. О. Гагаріна – 50!

Трав. 14 2010 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради
У 1960 році в будівлі дореволюційних часів у Херсоні з’явився планетарій. Сьогодні йому вже – 50. Кілька десятиліть справжні ентузіасти своєї справи дарують дітям і дорослим «зіркове небо», а разом з ним часточку власної душі. Планетарій – місце, де можна помріяти, «піднятись» над хмарами, абстрагуватись від буденних проблем.
Зі знаменною подією в житті не лише підприємства, а й всього Херсона колектив поздоровив міський голова Володимир Сальдо: «Саме ви вкладаєте безліч знань, особистих зусиль, енергії задля збереження цього острівка казки. Ви даруєте відвідувачам надію, плекаєте мрії, доводите, що у нашому світі набагато більше чарівного, цікавого, гармонійного ніж негативного», - зазначив він.
За інноваційний підхід до роботи та з нагоди 50-річчя планетарію найкращі працівники були нагороджені Почесними грамотами міського голови.
Директор планетарію Ольга Храмцова, як головний господар свята наголосила: «Наша робота нагадує музейну справу. Ми бережемо наше стареньке обладнання, дещо його оновлюємо, звісно, сподіваємося на подальше покращення технічних можливостей. Головне, для чого ми працюємо, – донести красу та істини всесвіту до кожного нашого відвідувача. Наш планетарій – місце незвичайне, адже освячений він душами маленьких діточок».
З Днем народження Херсонський планетарій також, привітали депутати міської ради Зоя Бережна, Віктор Гаврилюк, Леонід Гельфандбейн; співробітники управлінь освіти та культури міської ради.
Лунали теплі вітальні слова від численних гостей свята, згадували і людей, які стояли у витоків закладу. Найцікавішим подарунком для директора планетарію стала часточка справжнього метеориту від колег з Харкова.
Наприкінці свята були вручені дипломи і призи херсонським школярам- учасникам конкурсу малюнків на космічну тематику. До речі, саме з цих малюнків створено величезний банер, який тепер прикрашає приміщення планетарію.
Сьогодні Херсонський планетарій є єдиним на півдні України, одним з 6 подібних планетаріїв, які працюють лише у Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Вінниці та Черкасах. В залі встановлено апарат «Малий Цейс», який здатний працювати у будь-яку погоду. Творчими колективами планетарію та ПП «ТРК «ВТВ плюс» 3,5 роки тому створено єдиний в Україні телевізійний проект «Мовою зорь». Співробітники планетарію виступають зі спеціальними виїзними лекціями.
По закінченні урочистої частини, гості свята були запрошені до участі у засіданні філософського клубу.
На 15 травня, на площі Героїв Сталінграду заплановано проведення молодіжної акції, присвяченої Дню сім’ї в Україні та 50-річчю Херсонського планетарію – День тротуарної астрономії. З 20.30 до 23.00 херсонці та гості нашого міста матимуть змогу роздивитися у телескопи зоряне небо, побачити театралізовані виступи джамперів в костюмах астрономів, стати спостерігачами фаєр-шоу та шоу космічних звуків.
Акція запланована в рамках програми «Мрія – поруч!» управління молоді та спорту Херсонської міської ради та Центру молодіжних ініціатив «Тотем».