Пішов із життя Почесний громадянин Херсона Август Ернестович Вірлич

Квіт. 5 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, депутати Херсонської міської ради, члени виконавчого комітету глибоко сумують з приводу смерті Почесного громадянина Херсона Августа Ернестовича Вірлича.

Сьогодні, 5 квітня, перестало битися серце людини, яка присвятила своє життя нашому місту та краю, одного із найвидатніших краєзнавців, громадського діяча, правозахисника, журналіста Августа Ернестовича Вірлича. Прощання з Почесним громадянином міста Августом Вірличем відбудеться 8 квітня о 10.30 у Свято-Катериненському соборі в Херсоні (вул. Перекопська, 13), дослідженню історії якого краєзнавець також присвятив багато уваги.

Август Ернестович Вірлич народився 21 листопада 1931 року у смт Царичанка Дніпропетровської області. Дитячі та юнацькі роки Августа Вірлича стали роками випробувань. З вересня 1943 року по травень 1945 року він був малолітнім в'язнем  таборів у Сілезії (міста Бреслау, Глатц, Оельс). Після визволення Августа Ернестовича було репресовано і вислано до м. Соль-Ілецьк Оренбурзької області (Росія). У травні 1954 р. у зв'язку із 300-тою річницею Переяславської ради, як українця (по матері), його було достроково звільнено із спецтабору.

Август Ернестович переїжджає на Херсонщину, закінчує філологічний факультет Херсонського державного педагогічного інституту і вирішує присвятити своє життя історії нашого краю. З 1958 по 1962 роки працює співробітником історичних музеїв у Новій Каховці (Херсонська область) та у місті Нікополь (Дніпропетровська область). З 1962 по 1988 роки Август Ернестович Вірлич працює старшим науковим співробітником, завідувачем відділу, заступником директора Херсонського краєзнавчого музею, викладачем у Херсонському сільськогосподарському інституті,  керівником туристично-краєзнавчих гуртків Обласної станції юних техніків. Усі роки Август Ернестович вивчає історію нашого краю, пише книжки. Він  - автор книг «Легендарна тачанка» (1988), «Ще як були ми козаками» (1996), "Странный Потемкин" (1992-2005). Багато часу він приділяв вихованню молоді, створив при Палаці піонерів музей. Особисто проводив екскурсії, під час яких розкривав невідомі сторінки нашого краю. 

У 1992 році Августа Ернестовича Вірліча було реабілітовано. У ці роки він на громадських засадах працює в громадських організаціях «Меморіал» і «Жертв політичних репресій». У 1992-1996 роках Август Ернестович Вірлич - референт Херсонської облдержадміністрації з питань зв'язків з політичними партіями та громадськими об'єднаннями. З 1996 року - відповідальний секретар редколегії серії книг "Реабілітовані історією".

У 2003 році Єврейською радою України, Фондом «Пам'ять жертв фашизму в Україні» Августу Ернестовичу Вірличу присвоєно звання «Праведник України». Відповідно до Указу Президента України, в 2005 році йому призначено довічну державну іменну стипендію, як громадянину, який зазнав переслідувань за правозахисну діяльність.

Август Ернестович Вірлич був людиною широкої душі, великого серця, справжнім професіоналом своєї справи.

Низько схиляємо голову в скорботі перед світлою пам'яттю Августа Ернестовича Вірлича. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким. Світла пам'ять про його добрі справи та чуйне серце назавжди залишаться у пам'яті вдячних херсонців.