Пішов з життя Почесний громадянин Херсона Семен Ривкін

Трав. 22 2012 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Херсонський міський голова В.Сальдо, депутати Херсонської міської ради, члени виконавчого комітету міської ради глибоко сумують з приводу смерті Почесного громадянина Херсона, заслуженого працівника культури України – Ривкіна Семена Ізрайлевича.

22 травня від нас в небуття пішла велика особистість, людина великого таланту, справжній педагог, фахівець своєї справи.

Народився Семен Ривкін 29 листопада 1930 року в місті Києві. Щасливе дитинство, навчання у школі було перервано війною, сім’я була евакуйована з міста Миколаїв в Алтайський край до міста Барнаул.

З перших днів війни Семен мріяв про фронт, і у тринадцять років він втік з дому. З  жовтня 1944 року Семен Ривкін став сином полка військової частини № 41505, де прослужив до січня 1946 року.  Велику Перемогу Семен Ізрайлевич зустрів в Будапешті. За участь в бойових діях його нагороджений медаллю «За Победу над Германией» та іншими нагородами за бойові заслуги.

Та найбільшою любов’ю в житті Семена Ривкіна була музика, мабуть, це кохання привело його, після закінчення служби в лавах армії, працювати в джаз-оркестр міста Миколаєва. У 1949 році він йде працювати на завод ім. 61 комунара, та його пристрасть – музика – кличе його в дорогу.

У 1955 році Семен Ізрайлевич поступає у Херсонське музичне училище. Та молодій юнак мріє навчати хлопчаків любити  музику. Він прийшов до Палацу піонерів і вирішив організувати духовий оркестр. Його гаслом стали слова: «Не талановитих дітей немає». Семен Ривкін ходить по дворах, школах, запрошує дітей до духового оркестру. І ось перший успіх – оркестр запрошують до Києва. Його вихованці-переможці йдуть по Хрещатику на чолі колони учасників республіканського конкурсу художньої самодіяльності.

Відтоді не одне свято в місті не проходило, щоб на ньому не грав естрадно-духовий оркестр під керівництвом Семена Ривкіна.

У 1974 році Семена Ізрайлевича запрошують працювати викладачем Херсонського культурно-освітнього училища, де він займається викладацькою діяльністю до 1991 року.

Але завжди його серце належало вихованцям Палацу піонерів. Семен Ізрайлевич пишався своїми випускниками, серед них Ігор Тертичний – «Серебряный саксофон России», Леонід Грабар – керівник групи «Доктор Ватсон», Ігор Ятор – відомий трубач, а згодом генеральний директор концертного залу «Россия» (м. Москва). І велика кількість хлопчиків та дівчат, для яких він відкрив дивовижній світ музики.  

Семен Ривкін ніколи не зупинявся на досягнутому. Він організовує в місті юнацький фестиваль джазової музики «Срібний дощ», на базі оркестру створює диксиленд, який став гордістю нашого міста.

Диксиленд - постійний Лауреат Міжнародного дитячого джазового фестивалю пам’яті Л.Й.Утьосова, м. Одеса 1998-2006 рр., Джаз-карнавалу, м. Одеса 2004 та 2006 років, Міжнародного дитячого джазового фестивалю «Атлант-М», м. Київ 2006, 2007 рр., Міжнародного фестивалю «Джаз-Коктебель», м. Коктебель 2007 р. Його вихованці: Микола Рева, Роман Купріянов, Поліна Тарасенко та інші дівчатка та хлопчики – є гордістю нашого міста.

Семен Ізрайлевич Ривкін був справжнім професіоналом своєї справи, людина широкої душі, великого серця, завдяки його діяльності наше місто відомо далеко за межами країни.  Ми назавжди його запам’ятаємо як людину чуйну і самовіддану праці.

Низько схиляємо голову в скорботі перед світлою пам'яттю Семена Ізрайлевича Ривкіна. Висловлюємо щире співчуття рідним, близьким. Світла пам'ять про його добрі справи та чуйне серце назавжди залишаться у пам'яті вдячних херсонців.