Правила поведінки під час низьких температур повітря та заходи з попередження нещасних випадків

Груд. 4 2014 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради


Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м.Херсона нагадує про Правила поведінки під час низьких температур повітря та заходи з попередження нещасних випадків:

Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками. До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха та ніс. Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а у людей похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

У період низької температури повітря:

­ не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу;

­ не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас;

­ перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

Під час руху по льоду необхідно бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця та ділянки з вмерзлими в лід кущами, травою і очеретом.

Слід памятати наступні правила безпеки:

­ обминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;

­ обережно спускатися з берега, лід може нещільно зєднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;

­ особливу обережність проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелам, струмкам;

­ якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайтесь назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні;

­ під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.

 

У випадку, якщо Ви провалилися під лід, необхідно:

­ не піддаватися паніці, широко розкинути руки по краям пролому та утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою;

­ покличте на допомогу, дійте рішуче й не лякайтеся;

­ намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайся на лід, наповзаючи грудьми й по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло, щоб воно займало найбільшу площу опори; вибравшись із льодового пролому, необхідно перекотитися і відповзти в той бік, звідки Ви прийшли, де міцність льоду вже відома;

­ далі необхідно переодягнутися, щоб зігрітися, виконайте будь-які фізичні вправи.