Відбулось урочисте пленарне засідання сесії міської ради VI скликання, присвячене 236-й річниці Дня міста Херсона

Вер. 19 2014 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

У ньому взяли участь Почесні громадяни міста, депутати міської ради, заступники міського голови, голова та представники міської ради ветеранів, члени виконавчого комітету міської ради, голови районних  у місті рад, селищні та сільський голови, представники правоохоронних органів, військові, депутати всіх рівнів місцевих рад, депутати міської ради минулих скликань, керівники організацій, установ міста, представники ЗМІ, начальники управлінь та відділів міської ради.

До зібрання звернувся міський голова Володимир Миколаєнко:

 

Шановні депутати, почесні гості, шановні херсонці!

 

Сьогодні ми відзначаємо 236-ту річницю з дня заснування нашого міста.

День народження Херсона в цьому році проходить у складних політичних та економічних умовах, в нашій державі фактично йде війна. Але день народження міста дає нам можливість проявити свій патріотизм, показати, що ми єдина родина, що ми живемо в єдиній, неподільній державі – Україні.

Незважаючи на складну ситуацію, місто продовжує жити та розвиватися.

Одним з головних показників його розвитку – є створення робочих місць. За перше півріччя в місті створено 2 тисячі 197 нових робочих місць. Зареєстровано 799 новостворених суб’єктів господарювання.

Херсонські підприємці працюють з партнерами з 90 країн світу.

Також збільшилась в нашому місті майже на 7 % середньомісячна заробітна плата, і на сьогодні вона складає понад 2 тис. 600 грн.

Ми пишаємося нашими спортивними досягненнями. Херсонські спортсмени прославляють наше місто та Україну у всьому світі: чемпіони Європи та Світу з академічного веслування Дмитро Міхай, Артем Морозов, Андрій Михайлов; срібний призер зі стрибків у висоту ХХХІІ Чемпіонату Європи з легкої атлетики Андрій Проценко, срібний призер Чемпіонату світу з академічного веслування Артем Верестюк.

Херсонська громада пишається досягненнями 3-разової чемпіонки з плавання ХХІ Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» Анни Гонтар, 4-разової  чемпіонки  Європи та 2-разової срібної призерки Чемпіонату Європи з плавання Міжнародного паралімпійського комітету Єлизавети Мерешко та багато інших.

Так склалося, що цього року до нашого міста прибули вимушені переселенці з Криму, Донецької, Луганської областей. На сьогодні їх близько 2,5 тисяч чоловік. Органи влади, громадськість, волонтери, небайдужі херсонці докладають зусиль, щоб вирішити нагальні питання цих людей, допомогти їм з житлом, влаштуванням побуту, всебічно підтримати їх у складний час. Так, проблеми є, і ми будемо їх поступово вирішувати. Вже сьогодні до міських дитячих садків та шкіл влаштовано 350 дітей, передбачено кошти на безкоштовну термінову стоматологічну допомогу переселенцям.

Херсонська громада підтримує українських військових, люди різного віку, професій, віросповідань об’єднуються та проводять благодійні акції зі збору коштів та гуманітарної допомоги для Збройних Сил України, а також постраждалих від бойових дій в зоні АТО.

Цьогорічні заходи з відзначення Дня міста носять особливий патріотичний характер. Ми запрошуємо військових, прикордонників, адже навіть в часи Великої Вітчизняної артисти влаштовували виступи для солдатів для підняття бойового духу. Вперше в рамках Дня міста ми вшануємо пам’ять героїв, які ціною власного життя захищали рідну землю.

Я вітаю всіх присутніх в залі з Днем нашого міста. Впевнений, що херсонці й надалі будуть робити все, щоб наше місто стало ще кращим, по справжньому європейським.

 

Також, присутніх привітали народний депутат України Юрій Одарченко, радник голови обласної державної адміністрації Андрія Путілова, депутат міської ради Андрій Гордєєв, від об’єднання «Майдан», радник міського голови Павло Гавриш, головний лікар КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О. Лучанського», депутат міської ради Людмила Ломако.

Всім присутнім музичні привітання подарували призери міжнародних конкурсів Аліна Костюк і Валентин Фоменко.