Студенти ХНТУ разом з КП «ХЕСКО» робитимуть енергоаудит херсонських підприємств

Груд. 4 2018 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Студенти ХНТУ Катерина Путінцева, Олексій Васильченко, Владислав Умнов, Павло Давиденко, Богдан Коханіч і Богдан Нестеренко, які навчаються на 4-му та 5-му курсах за спеціальністю «Нетрадиційні і відновлювальні джерела енергії», разом із експертами КП «ХЕСКО» і слухачами німецької програми з енергозбереження EUREM «Європейський енергетичний менеджер» в Україні робитимуть енергоаудит херсонських підприємств.

Мета цієї роботи – оптимізація споживання підприємствами різних видів енергії. Це не тільки поліпшить економічне становище підприємств, зробить їх більш привабливими для інвесторів, а й піде на користь екологічній ситуації. Бо оптимальне споживання енергоресурсів – це й запобігання їх надмірному виробництву, яке, як загальновідомо, дуже шкідливе для довкілля.

Загалом, Проект отримав близько дев’яноста заявок від українських підприємств у чотирьох галузях: хлібопекарська, молочна, машинобудівна та виробництво неметалевих будівельних матеріалів. Після детального аналізу аплікаційних форм Проектом було прийнято рішення провести енергоаудит на 65 підприємствах. Серед них – шість херсонських:

- ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат», м. Херсон;
- ФОП Урсуленко Олексій Анатолійович, смт. Антонівка;
- ТДВ «Херсонський маслозавод», м. Херсон;
- ТОВ «Механічний завод», м. Херсон;
- ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», м. Херсон; 
- ПАТ «Таврійська будівельна компанія», м. Херсон.

Такий результат став можливим завдяки спільним зусиллям КП «Херсонська енергосервісна компанія», обласної та міської влади. Реалізовано проект у  рамках Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Херсона.

Подібна масштабна робота з енергоменеджменту і енергоаудиту в Україні проводиться вперше.

Довідка. Енергоаудит херсонських підприємств відбувається у рамках Проекту «Консультування  підприємств щодо енергоефективності», який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (організація, що з 1993 року підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень). 

КП «ХЕСКО» – регіональний експерт з енергоефективності та фактично є координаційною і консультаційною платформою із впровадження енергоефективних заходів у Херсоні та області.

Внесок GIZ у підвищення енергоефективності в нашому регіоні та в Україні в цілому – дуже цінний.  Зазначимо, що GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії.