У Херсоні відбулись урочистості до 100-річчя з Дня народження Всеволода Заботіна

Жовт. 12 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

У Херсонському академічному музично-драматичному театрі ім.М.Куліша відбулись урочистості, присвячені 100-річчю з Дня народження легендарного директора Херсонського суднобудівного заводу Всеволода Заботіна.


Всеволод Заботін очолював суднобудівний завод 25 років. При ньому було освоєно 18 проектів, побудовано 230 суден, з них 76 пішли на експорт.


Окрім того, саме він ініціював будівництво житлового мікрорайону "Корабел" - з лікарнею, магазинами, дитячими садками та школами.


За участю Всеволода Заботіна у Херсоні створили систему підготовки кадрів: профорієнтацію в школах, профтехучилища, техніком. Відкрито філію Миколаївськоо суднобудівного інституту та створено навчальний цех, де свої навички відточували майбутні корабели.

Всеволод Федорович пішов із життя у 1994 році. Сьогодні про нього згадували ті, хто працював на заводі під його керівництвом.


Про легендарного директора суднобудівного заводу знають і учні Херсонської гімназії №3, що розташована у мікрорайоні "Корабел" та якій у 2000 році було присвоєно ім'я Всеволода Заботіна.

"Історію творять люди - працьовиті, талановиті, рішучі. Доля кожного міста залежить від людей, з якими пов'язані вагомі події. Одним із таких людей для Херсона був Всеволод Федорович Заботін - людина з чудовими організаторськими здібностями, гарний керівник та неординарна особистість. Хочеться у цей день подякувати керівництву та співробітникам суднобудівного заводу за сумлінну працю, за те, що ви є гідними послідовниками першого керівника заводу, що ваша команда - професіональна, злагоджена та сильна. Не зважаючи на те, що зараз економіка країни переживає не найкращі часи, ви кожного дня доводите, що Херсон - місто корабелів", - відзначив міський голова Володимир Миколаєнко.