У міськраді обговорили шляхи співпраці з енергокомпанією "Інтех Словакія"

Серп. 13 2019 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Міський голова Володимир Миколаєнко та його перший заступник Ігор Козаков зустрілися сьогодні з представниками ТОВ "Інтех Словакія" - компанії, що близько 20-ти років працює в енергосекторі.

Так, підприємство, за словами його керуючого директора Івана Дюдяка, є постачальником технологій з використання відновлювальних ресурсів - зокрема, котлів для спалювання деревної біомаси, котлів для спалювання соломи тощо.

"Ми постачаємо опалення для 10-ти міст Словаччини, яка практично не володіє жодними запасами природного газу і повністю залежить від поставок із-за кордону. Тому основним джерелом енергії для опалення є саме альтернативні джерела, у тому числі, й біомаса", - розповів Іван Дюдяк.

У свою чергу, міський голова Володимир Миколаєнко окреслив ситуацію із опаленням у Херсоні - зокрема, акцентував на тому, що у місті є два основних теплопостачальника - КП "Херсонтеплоенерго" та АТ "Херсонська ТЕЦ".

"Ці дві компанії практично обслуговують усе населення Херсона, саме від їхнього належного функціонування залежить, як розпочнеться та проходитиме опалювальний сезон. Сьогодні ми говоримо про те, що проблеми існують. У першу чергу, з ТЕЦ, яка має величезні борги - перед НАК "Нафтогаз", зокрема. Припустимо, минулого року підприємство подало опалення своїм абонентам на декілька тижнів пізніше", - відзначив Володимир Миколаєнко.

За його словами, половина населення, яке обслуговує ТЕЦ, не має бути заручником ТЕЦ.

"Тому я переконаний: треба шукати не лише шляхів вирішення проблем із Херсонською Теплоелектроцентраллю, а й альтернативу цьому опаленню. Це саме ті речі, про які розповідаєте ви і чим, власне, й займається ваша компанія. Ваш досвід для нас дуже цінний, тому я сподіваюся, що ми налагодими співпрацю", - резюмував Володимир Миколаєнко.