У міськраді презентували результати дослідження щодо оцінки безпеки міста мешканцями Херсона

Черв. 15 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

15 червня експертки ГО «Громадський центр "Нова генерація"» презентували у приміщенні Херсонської міської ради результати дослідження, як херсонці оцінили безпеку міста. Завданням дослідження було оцінити ситуацію щодо основних складових безпеки міста та зрозуміти, чи готові люди співпрацювати з поліцією.

Також під час презентації представили спільні крокий заходи, покликані покращити взаємодію поліції, органів місцевої влади та громади. Тристороння співпраця допоможе попереджати злочинність та посилити правопорядок у найближчому майбутньому міста Херсон.

«Громадський центр «Нова генерація» проводив дослідження у партнерстві з п’ятьма іншими громадськими організаціями протягом січня-квітня 2017 року в межах проекту «Безпечне місто». Дослідження базувалось на інтерв’ю 34 учасників 4 фокус-груп: активістів, молоді, жінок та батьків дітей різного віку, на індивідуальному («face to face») опитувані 300 осіб та он-лайн опитуванні 49 осіб. За результатами дослідження, середня оцінка відчуття безпеки у місті за п’ятибальною шкалою -  3,13 бали.

«Найбільш небезпечно почувають себе респонденти  віком від 45 до 59 років. Серед найбільш незахищених верств населення поряд з жінками, респонденти окремо виділили молодих дівчат, дітей та людей похилого віку», - зазначила Наталія Чермошенцева, координаторка дослідження.

Серед факторів, які  найбільше впливають на стан безпеки у Херсоні, мешканці міста називали незадовільний стан доріг та їх облаштування, порушення правил дорожнього руху/ небезпека на дорозі, відсутність освітлення, зграї безпритульних собак, наркоманія/ торгівля наркотиками та стихійні звалища сміття.

Під час опитування виявилось, що 57%  опитаних вважають, що діяльність поліції скоріше відповідає потребам населення. Крім того, абсолютна більшість респондентів готові співпрацювати з поліцією – це 89% мешканців. Серед них 31% людей, старших за 60 років, готові повідомляти про правопорушення у статусі «аноніма», 27% мешканців у віці від 45 до 59 років готові бути свідками при фіксації правопорушень та проводити просвітницькі заходи.

У той же час люди дуже погано знають структуру та функції різних підрозділів поліції. Фокус-групове опитування показало, що більшість людей не знає про різні форми співпраці з поліцією, а сприймають співпрацю виключно, у якості свідків, що, в свою чергу, викликає почуття тривоги за себе й близьких та низький рівень активності.

«Саме тому існує велика потреба у проведенні спільних заходів інформування населення про роботу поліції та можливі форми співпраці – і пересічних мешканців міста, і громадських активістів, молодіжних ініціативних груп», -зазначила Оксана Глєбушкіна, керівник проекту «Безпека міста». У заходах взяли участьпредставники патрульної поліції м. Херсон, представники виконкому Херсонської міської ради, депутати Херсонської міської ради, голови районних у місті рад, голови ОСББ та ОСН, представники громадських організацій, представники ЗМІ.

Проект «Безпечне місто: об'єднуємо зусилля заради якісних змін у громаді»,  що здійснюється ГО «ГЦ «Нова генерація» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини і правосуддя»Міжнародного фонду «Відродження», покликаний налагодити сталі зв’язки між поліцією, місцевою владою та громадськістю міста Херсона, запровадити принцип «community policing» через створення комунікаційної тристоронньої платформи та залучити активних членів громади міста до виявлення місцевих проблем у сфері безпеки міста.