Управління культури надає інформацію про туристичний збір

Лют. 15 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

З 1 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 2755-VI.  Згідно зі статті 10 Кодексу до місцевих податків і зборів належить зокрема туристичний збір. Статтею 268 розділу XII Кодексу встановлено туристичний збір. На території м. Херсона туристичний збір запроваджено згідно з рішенням Херсонської міської ради від 28.12.2010 № 20 „Про туристичний збір”.

Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства,  які прибувають на територію м. Херсона та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Справляння збору  здійснюється:

- адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

- квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

- юридичними особами або фізичними особами-підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Ставка збору складає 1 відсоток від вартості усього періоду проживання (ночівлі) в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, будинках (квартирах), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму, за вирахуванням податку на додану вартість.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Нагадуємо, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податків відповідно до статті 120, 123 та 126 Податкового кодексу України.