Увага! На території міста діють Правила дотримання тиші в громадських місцях м. Херсона

Груд. 22 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

З наближенням Новорічних та різдвяних свят, багатьох жителів міста хвилює питання забезпечення захисту прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші та протипожежних вимог під час проведення святкових заходів із застосуванням піротехнічних виробів, а також несанкціонованої торгівлі побутовими піротехнічними  виробами.

Інформуємо, що на території міста діють Правила дотримання тиші в громадських місцях м. Херсона, затверджені рішенням міської ради від                      28 грудня 2007 року  №673, згідно із якими визначені місця громадського користування, на території яких слід дотримуватися тиші, а саме: в житлових будинках і прибудинкових територіях, лікувальних, санаторно - курортних закладах, будинках - інтернатах, закладах освіти і культури, готелях і гуртожитках, а також в розташованих в межах населених пунктів закладах ресторанного господарства, харчування, торгівлі, побутового обслуговування,  розважального та грального бізнесів, інших будівлях і спорудах, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди, в парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків. Крім того, чітко визначені умови реалізації та використання побутових піротехнічних виробів.

Також, згідно з Правилами дотримання тиші в громадських місцях                     м. Херсона, забороняється:

- використання саморобних піротехнічних  виробів;

  -  застосування  без  відповідного  погодження  споживачем  побутових піротехнічних виробів у місцях масового перебування громадян та  під  час проведення масових заходів;

  -  кидати  побутові  піротехнічні вироби, вдаряти по  них  будь-якими предметами, тягти за гніт підпалу;

  -   транспортувати  та  зберігати  зіпсовані,  прострочені   побутові піротехнічні вироби, а також побутові піротехнічні вироби без пакування;

  - використання побутових піротехнічних виробів неповнолітніми;

  -   використовувати  побутові  піротехнічні  вироби  з  шумовими   та візуальними  ефектами на певній висоті від землі, ближче  за  100  м  від медичних  установ, церков, дитячих закладів, суспільних споруд і житлових будинків;

  -  кидати  приведені  в  дію побутові піротехнічні  вироби  під  ноги перехожих,  із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів  будинків та інші дії, через які можуть постраждати люди чи майно;

  -  використання  побутових  піротехнічних  виробів  особами  в  стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

  - використання будь-яких піротехнічних засобів у нічний час;

  -  продаж  піротехнічних  виробів особам, які не досягли 18 -  річного віку   (реалізація   піротехнічних   виробів  суб’єктами   господарювання громадянам проводиться виключно за пред’явлення документа, що підтверджує особу покупця).

Акцентуємо увагу, що роздрібна торгівля цими виробами може здійснюватися  суб’єктами господарської діяльності всіх  форм  власності  тільки  через магазини (відділи) за наявності умов для реалізації піротехнічних виробів та наявності дозвільних документів для торгівлі цими виробами, виданими Херсонським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України.

Також, забороняється продаж піротехнічних виробів на ринках міста, через об’єкти дрібнороздрібної мережі (кіоски, палатки, лотки тощо) та у місцях, не встановлених для торгівлі.

Попереджаємо, що контролюючими службами міста, правоохоронними органами та  спеціалістами управління споживчого ринку міської ради, у  межах  їх  компетенції, вживатимуться заходи стосовно дотримання чинного законодавства із реалізації піротехнічних виробів.

Порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 195-6 Кодексу України про адміністративні порушення, а саме: за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів встановлена відповідальність у вигляді штрафу від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.

Шановні суб’єкти господарювання! Від Вас залежить спокій та безпека нашого міста та його мешканців.