Володимир Миколаєнко взяв участь у презентації попереднього техніко-економічного обґрунтування проекту концесії Херсонського морського торгівельного порту

Квіт. 21 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

20 квітня у Києві представниками Світового банку було організовано презентацію попереднього техніко-економічного обґрунтування проекту концесії  Херсонського морського торгівельного порту.

У заході взяв участь і Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Виступаючи, Володимир Миколаєнко акцетував на  вирішенні соціальних та екологічних проблем, пов’язаних з господарською діяльністю на території порту.

Мова йде про накопичення вантажного транспорту біля багатоквартирної житлової забудови та перевалки сипучих вантажів на відкритих складських майданчиках території порту.

«Сподіваюся, що саме за допомогою залучення ефективного інвестора ці проблеми будуть вирішені», - відзначив Володимир Миколаєнко.

Зауважимо, що вирішення цих питань у планах заходів, зазначених ДП «Херсонський морський торгівельний порт» у оприлюдненому фінансовому плані підприємства на 2017 рік, відсутні (порт у поточному році, серед запланованих вантажів, планує опрацювати 180 тис.т. хімічних та мінеральних добрів та 50 тис.т.  коксу та вугілля). При цьому, серед передбачених підприємством витрат  на заходи по охороні навколишнього середовища - переважно витрати по забезпеченню лабораторного контролю за станом атмосферного повітря, якості підземних вод, відомчого моніторингу тощо.

Питання  визначення шляхів розвитку подібних, важливих для міста, підприємств, як це і зазначено у проекті оприлюдненої Міністерством інфраструктури України «Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року», повинно здійснюватись у тісній співпраці з місцевими органами влади.

«Міська влада для конструктивної співпраці завжди відкрита», - резюмував Володимир Миколаєнко.