Як діяти при укусах отруйними зміями

Лип. 12 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

З настаннями спекотної погоди збільшується вірогідність укусів отруйними зміями, відділ з питань цивільного захисту м. Херсона міської ради, з метою попередження нещасних випадків, нагадує населенню міста основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватися.

При укусі невідомої змії не треба піддаватися паніці. Уважно огляньте місце укусу, на тілі постраждалого залишаються сліди двох отруйних іклів (рідше одне) – ранки, які кровоточать.

Симптоми:

- в місцях попадання отрути відчувається свербіж;

- через 10-15 хвилин розвивається набряк;

- незначний пульсуючий біль в місці укусу. Біль лімфатичних вузлів.

В інших випадках захворювання протікає у важчій формі: запаморочення, можливі зниження артеріального тиску та втрата свідомості.

Послідовність надання допомоги постраждалому:

- протягом 5-10 хвилин необхідно видаляти отруту з ранки ротом (ротову порожнину при цьому періодично промивати водою) або видаляти отруту за допомогою медичної банки;

- обробити ранку дезінфекційними засобами;

- вжити не менше 3-4 літрів рідини (молоко, вода, несолодкий чай);

- перемістити постраждалого в прохолодне, затінене місце

- доставити до найближчої лікувальної установи, де нададуть медичну допомогу.

Якщо Ви знаходитеся за кермом транспортного засобу, не намагайтеся керувати самостійно, можлива втрата свідомості, що приведе до аварії.

Категорично забороняється:

- піддаватися паніці – хвилювання стимулює прискорення сердечного ритму, що сприяє швидкому розповсюдженню отрути в організмі людини кров’ю;

- накладати на уражену кінцівку джгут;

- робити надрізи в місцях укусу або припікати ранки, обробляти місце укусу розчином марганцю або господарського мила, вживати алкоголь.