Як діяти у разі укусу змії

Квіт. 27 2018 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

З настанням теплої погоди збільшується ризик укусів отруйними зміями.

З метою попередження нещасних випадків відділ з питань цивільного захисту м. Херсона міської ради нагадує населенню міста про дотримання основних правил безпеки.

При укусі змії уважно огляньте місце: якщо укусила гадюка, на тілі постраждалого залишаються сліди двох іклів (рідше одне) – ранки, які кровоточать на відстані одна від одної на 1–1,5 см. Укуси неотруйних змій виглядають інакше – на  шкірі утворюється дуга від дрібних зубів.

Симптоми:

- в місцях попадання отрути на ранніх стадіях відчувається свербіж;

- через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк;

- незначний пульсуючий біль в місці укусу, біль лімфатичних вузлів.

Перша допомога при укусі змії:

У перші хвилини після укусузмії злегка закусивши зубами шкіру, відсмоктуйте отруту з ранки, спльовуючи кров. Ротову порожнину при цьому необхідно періодично полоскати водою. При своєчасному застосуванні цього способу видаляється близько 40 відсотків отрути.

У перші 2 години після укусу необхідно випити не менше 3-4 літрів рідини (води, чаю, молока) та перейти в прохолодне, затінене місце.

Постраждалого необхідно доставити до найближчої медичної установи для надання кваліфікованої медичної допомоги.Під час транспортування, на місце укусу рекомендується покласти холод, надавати велику кількість рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі.

Якщо Ви знаходитеся за кермом транспортного засобу, не намагайтеся керувати самостійно, втрата свідомості може призвести до аварії.

При укусі змії категорично забороняється:

- піддаватися паніці, хвилювання стимулює прискорення сердечного ритму, що сприяє швидкому попаданню отрути в кров;

- накладати на уражену кінцівку джгут;

- робити надрізи в місцях укусу або припікати ранки, обробляти місце укусу розчином марганцю або господарського мила, вживати алкоголь.