Як обміняти або повернути якісний товар?

Січ. 30 2015 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Управління споживчого ринку роз’яснює мешканцям міста процедуру обміну або повернення придбаного товару.

Згідно із статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Однак, ця норма закону буде «працювати» лише при наявності таких умов у сукупності:

- право на обмін потрібно реалізувати протягом 14 днів (не рахуючи дня купівлі), якщо більш тривалі терміни не оголошені продавцем;

- товар не використовувався і збережено його товарний вигляд, споживчі особливості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

У разі, якщо на момент обміну аналогічного товару у продавця не буде, споживач має право або придбати інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад грошові кошти в розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому його надходженні в продаж (про що в день надходження такого товару продавець повинен повідомити покупця).

Сплачені за товар кошти повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Увага! Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 №172 (зі змінами та доповненнями) визначено перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну та поверненню:

Продовольчі товари

Лікарські препарати та засоби

Предмети сангігієни

Непродовольчі товари

фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір

корсетні товари

парфюмерно-косметичні вироби

пір’яно-пухові вироби

дитячі іграшки м’які

дитячі іграшки гумові надувні

зубні щітки

мундштуки

апарати для гоління

помазки для гоління

розчіски, гребенці та щітки масажні

сурдини (для духових музичних інструментів)

скрипічні «підборіддя»

рукавички

тканини

тюлегардинні і мереживні полотна

килимові вироби метражні

білизна натільна

білизна постільна

панчішно-шкарпеткові вироби

товари в аерозольній упаковці

друковані видання

лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником)

аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом

вироби з натурального та штучного волосся (перуки)

товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо)

інструменти для манікюру, педікюру (ножиці, пилочки тощо)

ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.