Як знизити ризик травматизму під час ожеледі?

Груд. 1 2014 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

Управління з питаньнадзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м. Херсона міської радинагадує про дотримання правил, які знижують ризик травматизму під час ожеледі:

щоб уникнути падіння, перед виходом з дому наклейте на підбор шматок лейкопластиру. Під час ожеледі краще за все носити взуття з мікропористою або іншою м'якою підошвою і без високих підборів, а людям похилого віку в ожеледь краще взагалі не виходити з дому. Та все ж, якщо є нагальна потреба, краще захопити палицю з гумовим наконечником або з шипом. Також не варто виходити на вулицю, без супроводу, вагітним жінкам.

для того, щоб зменшити ризик травмування під час ожеледі, ходіть повільно, трохи розслабивши ноги в колінах та наступайте на всю підошву.

не тримайте руки в кишенях, оскільки це може не лише сприяти падінню, але й збільшити ризик отримання важких травм.

обходьте металеві кришки люків. Вони, як правило, вкриті льодом.

переходьте проїжджу частину на пішохідному переході. Пам'ятайте, що в період ожеледі  значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед рухомим автомобілем може призвести як мінімум до каліцтв, а, можливо, і до загибелі.

Як уникнути ускладнень від падіння?

Якщо все вищесказане не допомогло і ви втратили рівновагу, то спробуйте негайно сісти, це зменшить висоту падіння, і, відповідно, зменшить ризик травмування. У момент падіння згрупуйтесь, напружте м'язи, намагайтесь притиснути руки до тіла і не виставляти їх наперед. Краще падайте набік, а торкнувшись землі, обов'язково перекотіться – удар «розтягнеться» і втратить свою силу.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, у вас утворилися набряки - терміново зверніться в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення.

Пам'ятайте про свою безпеку!