Із 15 по 25 листопада триватиме подання заявок на участь у відбірковому турі ХІ християнського міського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»

Лист. 9 2017 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

У Херсоні почалась підготовка до Міського християнського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва», що  проводитиметься вже водинадцяте з метою популяризації національних фольклорних традицій та обрядів, подальшого розвитку духовності, дитячого театрального, хореографічного, вокального та образотворчого напрямків мистецтва.                                          

Для участі у фестивалі необхідно у період з 15 до 25 листопада подати заявку на участь та пройти відбірковий етап.

Положення про проведення ХІ християнського міського  фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»

1.Загальні положення

1.1 Міський християнський фестиваль дитячої творчості «Острів Різдва» (далі – фестиваль) є просвітницько-виховним творчим проектом, що  проводиться  з метою популяризації національних фольклорних традицій та обрядів, подальшого розвитку духовності, дитячого театрального, хореографічного, вокального та образотворчого напрямків мистецтва.

1.2 Головними завданнями фестивалю є:

- відродження й примноження надбань національної культури;

- виявлення і підтримка обдарованих дітей;

- сприяння потреби в дітей  духовного самовдосконалення;

- формування  у дітей національно-патріотичних почуттів;

- надання можливості кожній дитині спробувати свої сили у різних жанрах художньо-естетичного напрямку, розкрити свій особистісний творчий потенціал;

- залучення дітей до змістовного дозвілля під час новорічних та різдвяних свят.

1.3. Фестиваль організовується традиційно, на виконання «Міської програми культурно-масових, мистецьких заходів і підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фестивалів і конкурсів», яка затверджується Херсонською міською радою.

1.4. Організаторами фестивалю є управління культури та управління освіти Херсонської міської ради, Херсонська єпархія української православної церкви.

1.5  Фестиваль проходить за підтримки  Херсонського міського голови.

1.6. Ініціатором та засновником фестивалю є керівник відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії української православної церкви Протоієрей Іоанн Гордієнко.

 

2. Умови та порядок проведення фестивалю

2.1. Для підготовки і проведення конкурсу створюється організаційний комітет, персональний склад якого погоджується організаторами та засновником.

Оргкомітет має наступні повноваження :

- здійснює координацію підготовки та проведення фестивалю;

- визначає склад журі;

- організовує церемонію нагородження фіналістів фестивалю;

- залучає до участі та сприяння в проведенні фестивалю державні установи та громадські організації;

- забезпечує анонсування, висвітлення в засобах масової інформації заходів, які проводяться в рамках фестивалю.

- здійснює іншу роботу, необхідну для успішного проведення фестивалю.

2.2. У фестивалі можуть брати участь учні та вихованці (творчі колективи та окремі виконавці) загальноосвітніх навчальних, позашкільних закладів, шкіл естетичного виховання, православних «недільних шкіл» міста (за згодою батьків).

 

2.3. Журі оцінює виступ учасників в наступних номінаціях:

- «художнє читання»;

- «вокал»;

- «хореографія»;

- «театральне мистецтво»;

2.4. На розгляд журі учасники представляють один тематичний виступ в обраній номінації.

2.5. У номінаціях «художнє читання», «вокал», «хореографія» тривалість виступу не повинна перевищувати 5 хв,  у номінації «театральне мистецтво» -  7 хв.

2.6. Фестиваль проводиться у три етапи:

І. Відбірковий тур проходить з 01 по 10 грудня 2017:

-  перегляд виступів та відбір учасників від навчально-виховних закладів Суворовського, Корабельного та Дніпровського р-ів міста (на базі окремих закладів, підпорядкованих управлінню освіти міської ради);

- перегляд виступів та відбір учасників від шкіл естетичного виховання м.Херсона (на базі ДМШ №1 управління культури міської ради, за адресою: вул. Лютеранська,18 / ел.адреса: musicschool_1@ukr.net/);

- перегляд виступів та відбір учасників від недільних шкіл православних храмів м. Херсона (на базі Свято-Касперівського храму Херсонської єпархії УПЦ, за адресою: вул. Дорофеєва, 17/ ел.адреса: detkamda@gmail.com)

Подача заявок для участі у відбірковому турі фестивалю відбувається з 15 по 25 листопада 2017 року в електронному або письмовому вигляді на адреси закладів відповідного підпорядкування (за формою, що додається).

Склад журі відбіркового туру формується з фахівців відповідних сфер на рівні управлінь та відділів.

За результатами протоколів журі відбіркового туру, перелік відібраних творчих колективів та окремих виконавців – учасників півфіналу до 15 грудня 2017 року подається до Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Калнишевського (Чекістів), 2/ ел.адреса: palats-kherson@ukr.net), для допуску у півфінал.

 (У день відбору фонограми завчасно подаються звукооператору на електронних USB-носіях та перевіряються. Виступи учасників в номінації «вокал» під фонограму «плюс» не допускаються)

ІІ. Півфінал конкурсної програми фестивалю проводиться 22 грудня 2017 року на базі Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Калнишевського (Чекістів), 2:

- перегляд виступів та відбір фіналістів членами журі для участі у Гала-концерті.

Склад журі півфіналу формується управлінням освіти міської ради з фахівців сфери культури та мистецтва за погодженням з організаторами.

За результатами протоколів журі півфіналу, перелік фіналістів – учасників Гала-концерту, до 26 грудня 2017 року подається до управління культури міської ради (вул. Гімназична, 7, ел. адреса: marina_kultura@ukr.net).

ІІІ. ФІНАЛ складається з двох подій.

Свято Різдвяної Зірки - 08 січня 2018 року (поч. о 13.00):

- привітання мешканців міста з нагоди Різдва Христового дитячими творчими колективами православних «недільних шкіл» міста та іншими творчими об’єднаннями міста (за згодою) у Свято-Духівському кафедральному соборі м. Херсона. Умовою участі є наявність власноруч виготовленої Різдвяної Зірки. Загальний час виступу та презентації Різдвяної Зірки  - до 2 хв.  

(заявки на участь у Святі Різдвяної Зірки подаються 22 грудня (під час півфіналу) одному з членів журі – представнику відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії української православної церкви).

Гала-концерт фестивалю – 12 січня 2018 року (поч. о 14.00):

- виступ та нагородження фіналістів – кращих творчих колективів та окремих виконавців по номінаціям, а також виступ гостей фестивалю – професійних артистів та колективів на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша;

У  рамках фестивалю у день Гала-концерту у фойє Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша діє виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва на новорічну та Різдвяну тематику (у т.ч. організація майстер-класів за участю керівників гуртків та вихованців позашкільних навчальних закладів, православних «недільних шкіл» міста).

2.7. На Гала – концерт фестивалю запрошуються організовані групи учнів з усіх навчально-виховних закладів міста (по 10-15 осіб) у супроводі педагогічних працівників та батьків. (Замовлення необхідно подати до 30 грудня 2017 року до оргкомітету).

3. Журі та критерії оцінювання

3.1. За погодженням голови оргкомітету формується склад журі півфіналу, до складу якого входять фахівці позашкільних навчальних закладів, шкіл естетичного виховання, закладів культури м. Херсона, представники Херсонської єпархії УПЦ.

3.2. Критерії оцінювання :

- відповідність тематиці;

- виконавська та акторська майстерність;

- сценічна культура ;

- цілісність образу;

- якість музичного супроводу (при наявності);

- підбір сценічних костюмів;

- слідування регіональним традиціям (херсонському колориту);

- дотримання умов участі у фестивалі.

4. Визначення фіналістів та нагородження

4.1. Члени журі півфіналу за 5-бальною системою визначають від 2-х до 4-х кращих  фіналістів у кожній з номінацій.

4.2. Головою журі півфіналу оргкомітет призначає головного режисера Гала-концерту.

4.3. Голова журі вирішує спірні питання під час обговорення щодо визначення фіналістів.

4.4. На підставі протоколу, за рішенням журі, оргкомітет забезпечує виготовлення та вручення грамот і дипломів учасникам фестивалю.

4.5. Окремі учасники фестивалю можуть бути нагороджені спеціальними призами благодійних фондів, спонсорів.

 Заявка

на участь учнів (вихованців) _________

у ХІ християнському фестивалі дитячої творчості «Острів Різдва»

ПІБ учасника або назва колективу

(вказати кільк.уч. у колективі)

Вікова катего-

рія

Номіна-

ція

Назва конкурсного  номеру

Стисла

(1-2 речення)

інформація про учасника або колектив

(перемоги в конкурсах,звання)

ПІБ керівника колективу або вчителя, що готував виступ, телефон

 

Директор (для освітніх закладів)