За розповсюдження результатів фейкового дослідження у Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв понесли дисциплінарне покарання

Лист. 15 2016 | Управління громадських зв'язків Херсонської міської ради

За розповсюдження результатів фейкового дослідження у Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв дисциплінарне покарання понесли директор навчального закладу Олександра Альохіна та начальник відділу з питань виховної роботи управління освіти Херсонської міської ради Валентина Поздняк. 

Як відомо, у газеті «Гривна» №45 від 10 листопада була опублікована стаття "Неужели бес в лицей вселился?", у якій повідомлено, що більшість учнів у херсонских школах схильні до суїциду. При цьому встановлено, що такі дослідження у школах не проводилися. 

Проте члени громадської організації «Комітет захисту прав дітей» проводили психологічне дослідження у Херсонському Таврійському ліцеї мистецтв. Стало відомо, що під час анкетування учні відповідали на питання, які не співпадали з попередньо заявленою тематикою. Попри те, що працівник управління освіти та керівник ліцею помітили це, вони не повідомили про інцидент.

Офіційні результати опитування не були попередньо доведені до управління освіти та батьків. Натомість їх оприлюднено у соціальних мережах головою організації «Громадська безпека та розвиток» Олександром Гуляєвим та опубліковані у газеті.

Наразі Херсонським Таврійським ліцеєм мистецтв готується позовна заява до суду щодо публікації у газеті «Гривна» та діяльності громадської організації «Комітет із захисту прав дитини» з метою спростування результатів анкетування.

Примітка: «Громадська безпека та розвиток» (колишня назва - «Нове слов’янське покоління») є сепаратистськи налаштованою організацією. Її засновник та керівник, колишній координатор «Українського вибору» Олександр Гуляєв, відомий своїми антиукраїнськими поглядами.